פגישה של נציגי המשטרה עם בתיה גטר בת ה13 שעוכבה בגלל אי עטיית מסיכהפגישה של נציגי המשטרה עם בתיה גטר בת ה13 שעוכבה בגלל אי עטיית מסיכה
בתיה גטר ובני משפחתה במפגש עם קציני המשטרה
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
בעקבות המתיחות עם המגזר החרדי על רקע הסגרים בשכונות חרדיות ואכיפת תקנות הקורונה, במשטרה ובמשרד לביטחון הפנים עושים מאמצים גדולים כדי להוריד את הלהבות. שבוע אחרי התקרית שבה עיכבו שוטרים את בתיה גטר בת ה-13 בגלל שלא עטתה מסכה, היום (שני) ערך מפקד תחנת המשטרה בירושלים מפגש פיוס עם הנערה. לאחר מכן היא נפגשה גם השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה.
מפקד תחנת לב הבירה נצ"מ שימי מרציאנו הזמין את הנערה ובני משפחתה למפגש בתחנה, שבו אמר לה: "אני רוצה שתדעי שהשוטרים הם אנשים טובים ששומרים על הציבור ודואגים לו".
תיעוד העיכוב שעורר סערה
(צילום: מוישי ליפשיץ)


בת ה-13 ששתתה ברד בירושלים ועוכבה על ידי שוטרים מפני שלא עטתה מסכהבת ה-13 ששתתה ברד בירושלים ועוכבה על ידי שוטרים מפני שלא עטתה מסכה
בתיה בת ה-13 מול השוטרים: מתוך התיעוד שחולל סערה
(צילום: מוישי ליפשיץ)
"אני מקווה שתצאי מכאן היום מחייכת ועם הרגשה טובה", הוסיף קצין המשטרה. יהושע, אביה של בתיה, אמר לו: "עם ישראל צריך אחדות. אני רוצה שנתאחד, נתפייס ונמשיך הלאה".
תיעוד המפגש של בתיה גטר עם השוטרים בשבוע שעבר חולל סערה. בסרטונים שצילמו עוברי אורח נראו שני שוטרים מעכבים אותה ברחוב תורה מציון, שבו הלכה עם אחיה הקטנים. הנערה נראתה המומה מהאירוע ופרצה בבכי. היא אמרה כי הורידה את המסכה לזמן קצר כדי לשתות משקה ברד.
אמנם השוטרים לא נתנו לה דו"ח לבסוף, אך בציבור החרדי ראו בכך עדות להתנכלות של השוטרים כלפיו. סרטונים נוספים שנפוצו בשבוע האחרון הציגו מקרים שבהם נהגו השוטרים ביד קשה כלפי חרדים שלא עטו מסכה כנדרש. לתחושות הקשות הוסיף הסגר שהוטל על שלוש שכונות חרדיות בבירה. מדי ערב בימים האחרונים נערכות הפגנות סוערות של תושבי שכונת רוממה הנמצאת תחת סגר.
פגישה של נציגי המשטרה עם בתיה גטר בת ה13 שעוכבה בגלל אי עטיית מסיכהפגישה של נציגי המשטרה עם בתיה גטר בת ה13 שעוכבה בגלל אי עטיית מסיכה
"שמחים שבאת". המפגש בתחנת המשטרה
(צילום: דוברות משטרת ישראל)
עוד אמר מפקד התחנה נצ"מ מרציאנו לנערה החרדית: "אנחנו שמחים שבאת. המטרה שלנו היא שתחווי חוויה מתקנת. למשטרה יש הרבה מאוד משימות, בעיקר לשמור על ביטחון הציבור, ובתקופה האחרונה הוטלה עלינו המשימה לשמור גם על בריאות הציבור, על מנת למנוע את התחלואה ולוודא שכלל הציבור עוטה מסיכה".
בפגישה בתחנת המשטרה עם משפחת גטר השתתף גם הרב הראשי למשטרת ישראל, נצ"מ הרב רמי ברכיהו. "השוטרים עובדים קשה בשביל לשמור על הבריאות של עם ישראל, והם עושים עבודת קודש, וכל כוונתם הייתה לשמור על הבריאות של כולנו. חשוב לנו מאוד שתדעי שהשוטרים מתכוונים לעשות רק טוב", אמר הרב לבני המשפחה.
אמיר אוחנה נפגש עם הנערה בתיה גטר בת ה-13 ואביה שיע גטראמיר אוחנה נפגש עם הנערה בתיה גטר בת ה-13 ואביה שיע גטר
"הלב שלי יצא אלייך". בתיה ואביה במפגש עם השר אוחנה
(צילום: תקשורת השר לביטחון פנים)
בערב נפגשו הנערה ואביה עם השר אמיר אוחנה. "אני מביע צער על המקרה, הלב שלי יצא אלייך כשראיתי את הסרטון", אמר לה אוחנה. "היה לי חשוב מאוד לפגוש ולשמוע אתכם. אני שמח על הביקור שנערך היום בתחנת המשטרה המקומית ומודה על מסר האחדות שהוצאתם מהמפגש. אני מקדיש בימים אלה ועוד אקדיש זמן רב לשיפור מתמיד ביחסי המשטרה עם הציבור החרדי".
בתוך כך במשטרה יוצאת לדרך תוכנית ניסיונית למניעת אכיפה בררנית ביוזמת סגן שרת התחבורה אורי מקלב (יהדות התורה). לפי המתווה יופעל מערך הסברה של פעילי דגל התורה מול תושבי שכונת בית וגן בירושלים. תושבי העיר שיעברו הדרכה ממפקדי המשטרה, יחלקו מסכות לתושבים. את המסכות תספק משטרת ישראל לממוני קורונה שיעקבו אחר עטייתן.