עו"ד בעז בן צור מצטרף לצוות ההגנה המשפטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בן צור ייצג בעבר את ארנון מילצ'ן ואת העוזרת שלו, הדס קליין - שניהם עדי תביעה משמעותיים בפרשת המתנות (תיק 1000). עם זאת, בן צור צפוי לייצג את נתניהו בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה) ובחלק מתיק 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) ולא בתיק 1000.
בן צור נחשב לאחד הסנגורים המובילים בישראל. בין היתר, הוא מייצג את עו"ד אפי נוה, לשעבר ראש לשכת עורכי הדין, בשתי פרשיות שבהן נקשר שמו.
צוות ההגנה של נתניהו משתנה תדירות, למעט עורך הדין עמית חדד - שנותר קבוע זה תקופה ארוכה. באחרונה עזב את צוות ההגנה עו"ד מיכה פטמן, שהצטרף זמן קצר קודם לכן.
בנימין נתניהובנימין נתניהו
בנימין נתניהו
(צילום: לע"מ )
בועז בן צור עו"דבועז בן צור עו"ד
עו"ד בעז בן צור
(צילום: שאול גולן)
במרוצת הזמן עזבו סנגורים רבים את צוות ההגנה, ובהם עו"ד יוסי אשכנזי, שייצג את נתניהו בשימוע מול היועץ המשפטי לממשלה. עוד קודם לכן עזבו עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא.
התחלופה הגבוהה של סנגורים בתיקי נתניהו העלתה טענות שלפיהן ראש הממשלה אינו מתכונן למשפטו בכובד ראש, אולם כעת, כאמור, הוא מגייס לצידו פרקליט בכיר העוסק בתיקים גדולים, מורכבים ובעלי חשיבות גדולה. כמו כן, יש לציין כי כרקע השינויים ותחלופת צוות ההגנה - עומדת גם בקשת נתניהו למימון משפטו בוועדת ההיתרים.
עו"ד בן צור מתמחה במשפט מסחרי, אזרחי, צווארון לבן, דיני ביטוח ומשפט מנהלי וכן בתביעות בעלות פרופיל ציבורי גבוה ובתיקים ביטחוניים מסווגים. התמחות מיוחדת של עו"ד בן צור היא ייצוג בוועדות חקירה. בין היתר, הופיע בפני ועדת החקירה שהוקמה לאחר מלחמת לבנון השנייה (בייצוג שר הביטחון לשעבר, עמיר פרץ); בוועדת זיילר, שחקרה את התנהלות המשטרה (בייצוג קציני משטרה בכירים) ועוד.