שתף קטע נבחר

לוינגר הבן ניצח בקריית-ארבע: מקווה שנתרחב

מלאכי לוינגר, בנו של הרב משה לוינגר - ממקימי גוש אמונים, נבחר לראשות המועצה. במעלה אדומים אמר ראש העיר שנבחר לקדנציה נוספת כי הוא מקווה שמול ניר ברקת שיתוף הפעולה בין שתי הערים יהיה פורה יותר

מעשה אבות סימן לבנים: מלאכי לוינגר, בנו של הרב משה לוינגר ממקימי גוש אמונים ואבי ההתיישבות היהודית בחברון, זכה אתמול לאמון התושבים ויכהן כראש מועצת קריית ארבע-חברון. לוינגר, בן ה-37, זכה בכ-50% מקולות הבוחרים, בעוד ששלושת המתמודדים האחרים "התחלקו" בשאר הקולות. ראש המועצה הקודם, צבי קצובר, לא השתתף הפעם במרוץ על ראשות המועצה.

 

הבית שלכם - הפתק שלכם: 

 

"אני מקווה שנזכה להרחבה של ההתיישבות", אמר הבוקר (יום ד') לוינגר ל-ynet. "אני מקווה שיגיעו לכאן מבקרים מכל שכבות האוכלוסייה הישראלית שיכירו את היופי של חברון והעוצמה של היישוב - מאז אברהם אבינו ועד היום. מי שיגיע לכאן יוכל להיווכח בכוחם של המתיישבים, מסירות הנפש שלהם והעשייה למען ארץ ישראל ועם ישראל".

 

על בחירתו של ניר ברקת כראש העיר ירושלים אמר: "אני מקווה שייצא מזה קשר חיובי. ברקת ביקר פה לפני עשרה ימים והתרשמתי שהוא קודם כל יהודי וציוני".

 

באריאל הסתיים קרב צמוד עם ניצחונו של ראש העיר הוותיק, רון נחמן, שמכהן כבר משנת 1985. כ-52% מתושבי אריאל בחרו בנחמן לראשות העיר, כשאליהו שבירו רק פסע מאחוריו, עם כ-48% מהקולות. בשיחה עם ynet אמר כי הוא מתכוון לפעול לחידוש הבנייה בעיר ולהגדיל את מספר התושבים . 

 

נחמן הצהיר כי יעמוד בראש המאבק המדיני לשמור על כך שגוש אריאל יהפוך בכל הסדר מדיני לחלק ממדינת ישראל, כפי שלדבריו הובטח לו על-ידי שרון, אולמרט ונתניהו. זוהי הקדנציה השישית של נחמן, שאמר כי הוא "ממשיך בתפקיד, במיוחד נוכח המצב הגיאו-פוליטי, וההערכה שהשנים הקרובות יהיו מכריעות בנוגע לעתיד יהודה ושומרון". 

 

במעלה אדומים ניצח בנוק-אאוט ראש העיר המכהן בנימין כשריאל, שקיבל 71.30% מהקולות, וגבר על רפאל בן-חור שקיבל 28.70%. כשריאל, שעומד בראש מעלה אדומים כבר 16 שנים וחצי, אמר בשיחה עם ynet: "יש לנו הרבה עבודה בתחום הכלכלי, בבנייה, בפיתוח, בתחבורה ובחינוך. בפן המדיני נמשיך להיאבק על מעמדה של מעלה אדומים, במיוחד על רקע הדיבורים של הממשלה הנוכחית על החזרת חלקים מיהודה ושומרון, וחלוקת ירושלים".

  

ניצחונו של ניר ברקת בירושלים נסך אופטימיות על כשריאל: "עם אורי לופוליאנסקי לא היה לי שיתוף פעולה, הוא לא התייחס מבחינה כלכלית לפריפריה ולעשייה כלכלית. מעלה אדומים היא העיר הגדולה ביותר לצידה של ירושלים ואנחנו יכולים

לפתח פרויקטים כלכליים, להביא צעירים והיי-טק, לייצר מקומות עבודה וגם – לא פחות חשוב - תיירות פנים".

 

באלפי מנשה ימשיך לכהן חסדאי אליעזר שניצח עם 77.53% מהקולות. באלקנה זכה צדוק זהוראי ב-48.21% ונבחר לראשות המועצה. באפרתה נבחר עודד רביבי עם 55.53% מהקולות.

 

למרות ריבוי המתמודדים בבית אריה הצליח אבי נעים לגרוף כמעט 47% מהקולות ולהיבחר ללא צורך בסיבוב שני. בעמנואל ניצח עזרא גרשי שזכה ב-57.07% מהקולות ובקרני שומרון בחרו 42.43% מהתושבים בהרצל בן ארי. באורנית ניצח בגדול שלמה לנגר שקיבל יותר מ-75% מהקולות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
רון נחמן. חמש שנים נוספות
צילום: צביקה טישלר
אלקנה. ניצחון של זהוראי
צילום: צביקה טישלר
מקווה להרחבת ההתיישבות. לוינגר
צילום: אוריה תדמור
הרב לוינגר עם אנשי גוש אמונים
משה מילנר, לע"מ
מומלצים