שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  תחליף אפידורל: מכשיר לשיכוך כאבי צירי לידה

  חדש בשבעה בתי חולים בישראל: מכשיר חדש המבוסס על טכניקת לחיצות המגע מבטיח להקל משמעותית על כאבי צירי לידה ללא אפידורל. במחקר שנערך במספר בתי חולים בישראל הראה המכשיר יעילות גבוהה בשיכוך הכאבים

  חוששת מאפידורל? יש אלטרנטיבה: חברת ACU הישראלית הכריזה על השקתו של מכשיר ה- Easy Labour, פרי פיתוח ישראלי. המכשיר המבוסס על לחיצות מגע, מיועד להקלת כאבי הצירים של נשים בזמן לידה. לאחרונה הסתיים מחקר במספר בתי חולים שהוכיח את יעילותו של המכשיר הפוטר גם מהצורך באפידורל.

   

  המכשיר החדש שפותח במשך כשלוש שנים על ידי צוות מהנדסים בשיתוף רופאים מיילדות ותומכות לידה, מבוסס כאמור על טכניקת לחיצות המגע Acupressure, טכניקה טיפולית לא תרופתית ולא פולשנית המיועדת להקלת כאב. המכשיר פועל באמצעות הפעלת עיסוי מעגלי ב- 6 נקודות לחיצה בו זמנית. מבין נקודות אלו, ידוע כי הנקודה המכונה BL- 32 היא היעילה ביותר בהפגת כאבי צירים. נקודה זו, מצויה במחצית הדרך שבין הגומות שמעל הישבן ועמוד השדרה המותני, מעל הנקב השני של עצם העצה.

   

  ששת ה"אצבעות" של המכשיר מפעילות תנועת לחיצה מעגלית עדינה באופן המבטיח כי נקודת המגע אקטיביות גם תוך כדי תנועה של היולדת. המכשיר מבצע

  למעשה טיפול דומה לזה של מטפלת מקצועית בטכניקת לחיצות המגע. ניתן לשלוט בעוצמת הטיפול באופן מלא באמצעות שימוש ברצועות המצויות בחגורה אשר רותמת את המכשיר לגוף היולדת. אישה המעוניינת בלחץ גדול יותר, יכולה למתוח את הרצועות קדימה, כך שהמכשיר יהודק לגוף.

    

  יעילותו של המכשיר נבדקה והוכחה בניסוי קליני ייעודי שנערך בישראל ואשר תוצאותיו עתידות להתפרסם בכתב עת מקצועי מוביל בתחום המיילדות והגניקולוגיה בעולם. לדברי החברה המפתחת, הוכח המכשיר יעיל מאד בהפחתת הכאב עבור 90% מהיולדות שהשתמשו בו במסגרת המחקר.

   

  השימוש במכשיר מאפשר ליולדות הפחתת הכאב עד לקבלת אילחוש תרופתי, כדוגמת אפידורל. במקרים רבים השימוש במכשיר מאפשר ליולדות רמה מספקת של הפחתת כאב, עובדה המאפשרת להן, לדברי החברה המשווקת, לעבור את כל משך הלידה ללא קבלת כל אילחוש תרופתי שהוא.

   

  מזה מספר חודשים המכשיר נמצא בשימוש ראשוני בתשעה בתי חולים ומרכזי לידה בכל רחבי הארץ. המכשיר אינו מזיק לעובר, והוא גם אינו מפריע לפעילות התקינה של הניטור העוברי. המכשיר ייחשף לקהל הרחב בתערוכת "תשעה חודשים" שתיערך בשבוע הבא בגני התערוכה. 

   

  איפה ניתן להשיג את המכשיר? נכון לעכשיו המכשיר מוצע בשבעה בתי חולים ברחבי הארץ, חינם ללא תשלום: בהדסה הר הצופים, הדסה עין כרם, ביקור חולים, מעייני הישועה, לניאדו, פוריה ובני ציון. בהמשך יציעו את המכשיר גם בתי חולים אחרים, ככל הנראה להשכרה לזמן הלידה. המכשיר יוצג בשבוע הבא בתערוכת "תשעה חודשים" שתתקיים בגני התערוכה בתל אביב.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים