שתף קטע נבחר

הרב אלישיב: "תורת המלך - משחק באש"

מנהיג הזרם החרדי-ליטאי אמר כי פרסום הספר "יכול להביא סכנת נפשות ליהודים בחו"ל". גם הרב עובדיה יוסף מתח ביקורת על "תורת המלך" והסביר כי "אין לתת יד לפסיקה שיכולה להשתמע כגזענית"

הרבנים הבכירים נגד הספר "תורת המלך": מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב, ומנהיג הספרדים, הרב עובדיה יוסף, הביעו את התנגדותם לספר "תורת המלך" העוסק בהלכות הריגת גויים בזמן מלחמה, ושכותביו וחותמי ההסכמות על תוכנו - בהם הרב דב ליאור - נעצרו בחשד להסתה.  

 

 • הצטרפו לפייסבוק של ynet וקבלו עדכונים חמים וסרטונים בלעדיים

   

  עמדותים של שני הפוסקים הבכירים, שבאופן מסורתי מתנגדים לכל דבר שנתפס כמתגרה לחינם, הובאה הערב (יום ד') בערוץ 2. "יש פה אנשים שלא מבינים שהעם היהודי לא חי רק בארץ ישראל", אמר הרב אלישיב, "פסיקות כאלה יכולות להביא סכנת נפשות ליהודים בחו"ל. משחקים פה באש, ממש רודפים ומסכנים יהודים אחרים".

   

  הרב הרב עובדיה יוסף אמר כי "יש להתחשב מאוד באומות העולם, ולא לתת יד לפסיקה שיכולה להשתמע כגזענית. התורה מכבדת כל אדם, כי כולם נבראו בצלם. גם העצומה נגד השכרת דירות לערבים היתה מיותרת". בבית הרב הבהירו כי עמדתו זו הובעה

  כבר עם פרסום הספר.  

   

  למרות העמדה הברורה של אביו, בנו הבכור של מנהיג ש"ס, הרב יעקב יוסף, הוא מבין כותבי ההסכמות לתורת המלך. הרב יוסף הבן טרם נחקר בעניין, מאחר שבדומה לרב דב ליאור, גם הוא מסרב להגיע לתחנת המשטרה. על-פי הערכות, גם הוא ייעצר בימים הקרובים לצורך חקירה, והדבר עלול להצית מהומות נוספות.

   

  בספר "תורת המלך", שיצא לאור לפני כשנתיים, כתב מחברו הרב יצחק שפירא כי "כאשר אנו ניגשים לגוי שעובר על שבע מצוות והורגים אותו מתוך איכפתיות מקיום שבע המצוות - אין שום איסור בדבר". הוא הוסיף כי "בכל מקום שבו נוכחותו של גוי מסכנת חיי ישראל - מותר להורגו, גם אם מדובר בחסיד אומות העולם, והוא לא אשם בכלל במצב שנוצר".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים צח
  הרב אלישיב. העם היהודי נמצא גם בחו"ל
  צילום: חיים צח
  הרב עובדיה. "להתחשב באומות העולם"
  צילום: גיא אסיאג
  מומלצים