שתף קטע נבחר

דרעי: בנט רימה את מרן, לא יהיה דיל נוסף

יו"ר ש"ס טוען כי הבית היהודי הוליכה את הרב עובדיה שולל כשהתחייבה ל"דיל עמאר-אריאל", אך למעשה הכשילה את החקיקה. בנוסף הבהיר כי נוכח התנגדות מרן למינוי הרב סתיו, ש"ס תתנגד לכל דיל נוסף: "בבית היהודי בחרו לנהוג בכחש"

הדיל נכשל ומלחמות היהודים מתחדשות: יושב ראש ש"ס, ח"כ אריה דרעי, מאשים את מפלגת הבית היהודי כי היא האחראית לכישלון "דיל עמאר-אריאל" וטוען כי היא הוליכה שולל את הרב עובדיה יוסף כשהתחייבה לקדם את החקיקה הכפולה.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

עוד על המירוץ לרבנות הראשית:

 

 

לדברי דרעי, תמיכת הבית היהודי בשינוי הרכב הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים, בניגוד לעמדת רבנים מכל הזרמים, היא הפרה של הבטחה מפורשת של הסיעה לש"ס ולרב עובדיה. הוא הבהיר כי מפלגתו ומנהיגה הרוחני לא יסכימו לעסקה פוליטית נוספת בין הצדדים, שתקדם את בחירתם של הרבנים שלמה עמאר ודוד סתיו, מכיוון שהרב עובדיה מתנגד נחרצות למינויו של הרב סתיו לתפקיד הרב הראשי. 

 

"לאור התנגדותו הנחרצת של מרן הרב עובדיה יוסף למינוי הרב סתיו לתפקיד הרם של הרב הראשי, תנועת ש״ס תתנגד אף היא לכל דיל בעניין", אמר דרעי.

 

"לא קיים שום דיל לבחירת הרבנים הראשיים"

בעקבות הודעת הבית היהודי על כישלון "דיל עמאר-אריאל", דרש דרעי מהשר לשירותי דת, נפתלי בנט, לזרז את הליך

הבחירות ו"למלא את מחויבותו החוקית ולהביא בפני הממשלה בישיבתה הקרובה את אישור נציגי הוועדה המכינה בגוף הבוחר את הרבנים הראשיים".

 

 "תנועת ש״ס מבהירה באופן נחרץ כי לא קיים שום דיל לבחירת הרבנים הראשיים", מסר דרעי. "בבית היהודי בחרו לנהוג בכחש, והפרו הבטחה מפורשת שנתן נציגם למרן הרב עובדיה יוסף לפיה לא יקודם חוק שטרן".

 

מוקדם יותר היום (ג') דיווחנו כי לאחר אינספור ניסיונות, שיחות, כינוסים ובחישות, החליטה סיעת "הבית היהודי" שלא להמשיך ולקדם את דיל עמאר-אריאל, לאחר שלטענתם מוצו כל הניסיונות, והתברר כי אין סיכוי שוועדת השרים תאשר את תיקוני החקיקה הנדרשים לו. מבחינתנו הדיל ירד מהפרק", הבהירה יו"ר הסיעה, ח"כ איילת שקד, ל-ynet. "בימים הקרובים נתכנס להחליט על המשך צעדינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לא יהיה דיל נוסף. אריה דרעי
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
"בבית היהודי בחרו לנהוג בכחש". נפתלי בנט
צילום: גיל יוחנן
מומלצים