שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חדש: המדבקה שתציל את חייכם בזמן האשפוז

  המצאה מצילת חיים: מדבקה חדשה, שנכנסה לשימוש במספר בתי חולים בעולם, מאפשרת לצוות הרפואי לנטר את קצב הלב והנשימה של החולים ללא הפסקה. התוצאות משודרות ישירות לסמארטפון של הרופאים והאחיות, שגם מקבלים התראה מיידית על כל חריגה. על פי ההערכות היא תביא להצלתם של אלפים מדי שנה

  איך לא חשבו על זה קודם: פיתוח חדש צפוי להציל את חייהם של מיליוני מאושפזים מדי שנה ברחבי העולם. מדובר במדבקה המנטרת ללא הפסקה את קצב הלב והנשימה ושולחת התראות בזמן אמת לצוות הרפואי על כל סטייה מהנורמה.

   

  נתונים מרחבי העולם הראו כי מדי שנה מתים בעולם אלפי מאושפזים, משום שלא נוטרו על ידי צוותי האחיות בשל העומס הרב הנופל על כתפיהן במיוחד בשעות הלילה, כאשר שתי אחיות נאלצות לטפל במחלקה העמוסה ב-40 חולים ויותר. הבעיה חמורה במיוחד בישראל: הצפיפות בבתי החולים היא מהגבוהה במדינות המפותחות ובמקביל שיעור האחיות הוא מהנמוכים בקרב מדינות ה-OECD, כשרק במקסיקו המצב גרוע מבישראל.

   

  הפיתוח החדש, SensiumVitals, מבטיח לסייע לפחות בהשגחה ראשונית והתראה על מצב חירום. המדבקה החדשנית מוצמדת לבית החזה של המטופל. באמצעות חיישנים היא מודדת כל העת את קצב הלב, קצב הנשימה והחום של המטופל. המדדים מומרים לאות חשמלי המשודר בטכנולוגיית ה-WiFi לסמארטפון של הצוות הרפואי התורן ולמסכים בתחנת האחיות ובחדר הרופאים בכל שתי דקות.

   

   

  כאשר קיימת חריגה מהנורמה, כמו קצב לב איטי או מהיר מדי, נשימות מהירות, הפסקת נשימה, חום גוף גבוה או נמוך - משודרת התראת סכנה לצוות הרפואי. עלות המדבקה היא כ-60 דולרים.

   

  מספר בתי חולים כבר החלו להשתמש במדבקה המנטרת, ובחודש הקרוב יחלו גם בתי חולים בבריטניה לנטר את החולים באמצעותה. על פי ההערכות היא תסייע להציל ברחבי העולם את חייהם של אלפי מטופלים, ולחסוך מליוני דולרים.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  בדיקת המדדים של החולה. הבעיה חמורה בעיקר בישראל
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים