שתף קטע נבחר

כשאלוהים דרך על לגו: ההגדה הכי מופרעת בכיתה

קבלו הצצה ראשונה להגדה שתהפוך לכם את הסדר: עם פרעה על ספת הפסיכולוג, עשר מכות מצרים שלא שיערום אבותינו – ופירושים מילוליים שתורגמו לאיורים מצחיקים עד דמעות. שני היוצרים, חובשי כיפה, החליטו שבמקום לדפוק את הראש במצה, עדיף להכניס קצת פלפל לקערת הסדר

 

 

הילדים חסרי סבלנות? גם לכם אין יותר משבע דקות ריכוז עם ההגדה? אלחנן בן אורי ומתן צור – יוצרים חובשי כיפה – החליטו שבמקום לדפוק את הראש במצה, הם יכניסו קצת פלפל לקערת הסדר.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>

 

קבלו את ההגדה הכי מופרעת בכיתה: עם פרעה על ספת הפסיכולוג, עשר מכות מצרים שלא שיערום אבותינו – ופירושים מילוליים שתורגמו לאיורים מצחיקים עד דמעות. לא מומלץ למי שקורא הגדה עם כוונות האר"י, אבל מומלץ למי שרוצה להרגיש שנה אחת כמו רבותינו שסיפרו כל הלילה על יציאת מצרים.

 


לחצו להגדלה

 

הסטדאפיסט צור ("אנדרדוס") והקריקטוריסט בן אורי רצו בסך הכל "להקליל קצת את כל העניין הזה", כפי שהם מספרים בראיון לאולפן ynet. "לקחת את כל העניין של סדר פסח בקלות ובהומור מוקפד. שום דבר לא צוחק על כל העניין הזה של יציאת מצרים", מבהיר בן אורי.

 


 

לחצו להגדלה

 

84 עמודים ב"הגדה בהפרעה" (הוצאת "ידיעות ספרים") – ולמעלה מ-50 איורים מכסים את שטחה. "שולחן הסדר זו אסוציאציה לא פשוטה, גם משפחתית", אומר צור. "זה גם טקסט נורא ארוך, אמנם טקסט מעניין - אבל לא לכולם. יש כל מיני הגדות מאוירות שיצאו במשך השנים, ורצינו לעשות משהו משלנו עם הרבה הומור... הגדה שפשוט יהיה כיף להסתכל עליה".

 


לחצו להגדלה

 


לחצו להגדלה

 

עוד תרבות בערוץ היהדות :

 


לחצו להגדלה

 


לחצו להגדלה

 


לחצו להגדלה

 


לחצו להגדלה

 

חדש לפסח -
מתן צור (מימין) ואלחנן בן אורי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים