שתף קטע נבחר

ירון אטיאס נתן גט לאשתו

בשורות טובות למזל דדון-אטיאס: כבר לא מסורבת גט. בעלה לשעבר, ירון אטיאס, נתן לה את הגט לפני שעה קלה, לאחר שבשעות הצהריים הביע נכונות למסירת הגט

ירון אטיאס, סרבן גט ()
ירון אטיאס - נתן את הגט

 

חודש אחרי השיימינג והלחץ הציבורי - בשורות טובות למזל דדון-אטיאס: כבר לא מסורבת גט . בעלה לשעבר, ירון אטיאס, נתן לה את הגט לפני שעה קלה (היום, א'), לאחר שבשעות הצהריים הביע נכונות למסירתו.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

ביום רביעי האחרון נודע ל-yent כי סרבן הגט ירון אטיאס נשלח על ידי בית הדין הרבני האזורי בחיפה לשבעה ימי מאסר בפועל בגין ביזיון בית משפט. הוא נעצר בצהריים על ידי משטרת חיפה בצאתו מבית הדין, ונלקח לבית המעצר קישון, שם יועבר לידי שירות בתי הסוהר לקראת ריצוי עונשו.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

אטיאס, שעלה לכותרות בימים האחרונים בשל ה"שיימינג" שנעשה לו בחסות בית הדין והביקור השנוי במחלוקת במשכן הכנסת, המשיך לנהוג ברכבו גם לאחר שרישיונו נפסל במסגרת צווי ההגבלה שהוטלו עליו בגלל סרבנותו. תיעוד שלו בזמן הנהיגה הוצג לדיינים, ששלחו אותו למאסר. 

 

המגעים בין אטיאס לאשתו מזל התחדשו בסיוע הייעוץ המשפטי ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין, כשברקע כוונת הדיינים להוסיף ולהחמיר איתו ולשלוח אותו לתקופת מאסר ממושכת. הבוקר הבשילו מאמצי התיווך והסרבן הובא בליווי שירות בתי הסוהר מתחנת המשטרה קישון לבית הדין הרבני בחיפה. לאחר דיון נחתם הסכם גירושין וסודר גט בין הצדדים.

 

עוד קודם לכן, ביום חמישי, חתמה נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות על פקודת המאסר שניתנה נגד אטיאס, שכן החלטה כזו של בית דין רבני טעון את אישורה. "באתי לידי מסקנה כי אין מקום להתערב בהחלטת בית הדין שהפעיל את סמכותו", כתבה הנשיאה, "אין מדובר בתופעה של מה בכך. המשיב נמנע משך תקופה ארוכה מאוד מלקיים את פסק הדין שניתן בעניינו והורה לו ליתן למבקשת את גטה. על חומרת התנהגות מעין זו ועל הפגיעה שנגרמת בעטיה למבקשת אין צורך להכביר במילים, וכבר נפסק כי על בית הדין הרבני ועל בתי המשפט להילחם בתופעה זו מלחמת חורמה".

 

ראשיתה של הפרשה, כפי שפורסם ב-ynet, לפני כחודש - אז הורה בית הדין הרבני האזורי בחיפה בצעד שנחשב חריג, לפרסם את שמו, תמונתו ופרטים אישיים נוספים של ירון אטיאס, סרבן גט מזה כשנתיים - וכן להטיל עליו סנקציות חברתיות והלכתיות המוכרות כ"הרחקות דרבנו תם": לא להושיבו בבית הכנסת, לא להעלותו לתורה - "ולהתרחק מעליו ככל האפשר".  

 

החלטה חריגה

ירון אטיאס (39) הוא תושב אשדוד, בעל תואר ראשון במשפטים שאינו עוסק בתחום. כיום הוא מנהל עמותה אך לא עובד באופן מסודר למחייתו. אטיאס הוא בן למשפחה מוכרת בקרב הציבור הדתי בעירו – בין היתר, בזכות עבודת הוריו בשירות הציבורי.

 

נלחמת על החופש שלה. מזל דדון אטיאס ()
נלחמה על החופש שלה. מזל דדון אטיאס

 

ההחלטה על "שיימינג" היא צעד חריג בבתי הדין הרבניים, שבימים כתיקונם מחויבים לשמור על צנעת הפרט של הזוגות המתדיינים בפניהם, מקיימים את הדיונים בדלתיים סגורות ואף מוחקים את שמותיהם מההחלטות והפרוטוקולים המתפרסמים ברבים.

 

בתיק של בני הזוג אטיאס ובעוד מקרים ספורים, בודדים, מהשנים האחרונות, השתכנעו הדיינים כי סרבנות הגט חמורה במיוחד ומצדיקה חריגה מהנורמות הקבועות, זאת במטרה להוקיע את הגברים המאמללים את נשותיהם - ולהפעיל עליהם לחץ חברתי וקהילתי על מנת שייאותו לגרשן.

 

בפוסט שפרסמה אשתו לאחר ההחלטה על השיימינג, כתבה דדון אטיאס: "אני מסורבת גט. לא אכתוב פה על השנים שלנו יחד והגורמים שהובילו לפירוד הזה. גם לא אכתוב פה על ההתמודדות היומיומית שלי בתוך המסע הזה לחופש. אך מזה שנתיים אני נאבקת לצאת ממערכת הנישואין שלי, נאבקת על החופש שלי, וישנו אדם אחד שמונע ממני את החופש הזה". כאמור היום הסתיימה הסאגה. 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבר לא סרבן גט: ירון אטיאס
מומלצים