שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הליכוד על הכרעת היועמ"ש: "רדיפה פוליטית, מסע הציד החל"
  בליכוד תקפו את היועמ"ש על קבלת ההכרעה בתקופת הבחירות: "התערבות בוטה וחסרת תקדים". ליברמן הביע תמיכה בנתניהו: "חזקת החפות שמורה גם לראש הממשלה". בשמאל תקפו: "הליכוד והימין הקיצוני שותפים לפשע"

   

   

  בליכוד תקפו בחריפות את הכרעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט להגיש כתבי אישום נגד ראש הממשלה אביחי מנדלבליט. "מדובר ברדיפה פוליטית, מסע הציד נגד ראש הממשלה התחיל". מנדלבליט הודיע לנתניהו כי יגיש נגדו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים בתיק 1000 (תיק המתנות), בגין מרמה והפרת אמונים בתיק 2000 (השיחות עם מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס), וכתב אישום בגין שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק). נתניהו צפוי למסור הצהרה לתקשורת הערב (ה') ב-20:00.

   

  לקריאת המסמך המלא שהועבר לפרקליטי נתניהו - לחצו כאן

   

  "איש לא מופתע מהודעת היועץ שהגיעה אחרי שלוש שנים של מכבש לחצים אדיר שהופעל עליו על ידי התקשורת, השמאל והפקידות המשפטית כדי שיגיש נגד ראש הממשלה כתב אישום בכל מחיר - גם כשאין כלום, העיקר שזה יהיה לפני הבחירות", טענו בליכוד. "מדובר ברדיפה פוליטית".

  ישיבת ממשלה (צילום: AFP)
  נתניהו. מואשם בשוחד ובמרמה והפרת אמונים(צילום: AFP)

  אינפו גרפיקה החלטות החלטה צפי תיק תיקי בנימין נתניהו תיק 1000 2000 4000 שוחד מרמה שימוע מנלדבליט ()

  בליכוד הוסיפו: "מסע הציד נגד ראש הממשלה התחיל בניסיון להדביק לו ארבעה תיקי שוחד. כבר עכשיו, עוד לפני השימוע, שלושה מהם קרסו. גם שאר הטענות יקרסו כמו מגדל קלפים כשראש הממשלה יתעמת עם עדי המדינה, יביא עשרות עדים שבאופן תמוה לא נחקרו ויציג את המסמכים והפרוטוקולים שמוכיחים שכל פעולותיו והחלטותיו של ראש הממשלה נעשו כדין".

   

  במפלגתו של נתניהו תקפו את ההחלטה על פרסום הכרעת היועמ"ש: "פרסום חד-צדדי של הודעת היועץ כחודש בלבד לפני הבחירות, מבלי שניתנת לראש הממשלה הזדמנות להפריך את האשמות השווא הללו היא התערבות בוטה וחסרת תקדים בבחירות. מטרתה אחת - הפלת ממשלת הימין בראשות נתניהו והעלאת ממשלת שמאל בראשות לפיד-גנץ. אסור לתת לזה לקרות".

   

  תיקי נתניהו - כל הכותרות:

  45 עמודים: ההכרעה המלאה בתיקי נתניהו

  פרקליט המדינה המליץ על שוחד בכל התיקים

  נתניהו מגיב: "מסע ציד חסר תקדים, עלילת דם"

  גנץ: "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק"

  גבאי: "שים סוף לבושה הלאומית ותתפטר"

  "מבחן הממלכתיות של נתניהו"

  בליכוד חיכו ליועמ"ש כדי לפתוח בקמפיין

  קואליציית כתב האישום: מתיישרים לפי נתניהו / פרשנות

   

  אינפו הלו

  יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין ממפלגת הליכוד, הביע את תמיכתו בנתניהו ואמר: "פרסום הודעה על כתב אישום נגד ראש מפלגה 40 יום לפני בחירות מבלי לקיים שימוע, מהווה נזק ציבורי ופוליטי בלתי הפיך לא רק לו, אלא למפלגה שלמה ולציבור הבוחרים. אני בטוח שאזרחי ישראל מבינים זאת היטב. בנימין נתניהו הוא מועמד תנועת הליכוד לראשות הממשלה ובראשותו נמשיך בכל הכוח את מסע הבחירות בדרך לניצחון הליכוד והקמת גוש ימין חזק".

   

  השר יובל שטייניץ ממפלגת הליכוד אמר בריאיון ל-ynet לאחר פרסום הכרעת היועמ"ש כי "זה יום לא קל". לשאלה אם הוא סומך על היועמ"ש, ענה שטייניץ כי "אמרתי שאני סומך על האינטגרטי והיושרה שלו, יחד עם זאת אני גם סומך על ראש הממשלה. אני מכיר אותו המון שנים, הוא דואג לאינטרסים של ישראל, הוא לא אדם מושחת, ואני מקווה שעם השימוע החשדות הללו יתפוגג".

   

  השר ישראל כץ, חבר מפלגתו של נתניהו, הדגיש לאחר פרסום הכרעת היועמ"ש כי לא מדובר בהחלטה סופית."ודאי שתהיה כאן אפשרות גם לביטול אותה ההחלטה על כתבי אישום", אמר כץ ל-ynet, והוסיף כי מבחינה משפטית אין מניעה שנתניהו ימשיך לכהן: "אין אף משפטן שיגיד שראש הממשלה מנוע בשלב הזה מלהיות ראש ממשלה, מללכת לבחירות, ואם הוא מקבל את אמון הציבור, מלהרכיב ממשלה".

   

  השרה מירי רגב חיזקה את טענות נתניהו כי ההתייחסות כלפיו מוטית: "חוק אחד לכולם ואחד אחד לנתניהו. חוק לשמאל וחוק לימין", אמרה רגב ל-ynet. "יש כאן מהלך לא תקין, מהלך שהוא פגיעה בדמוקרטיה. רגע לפני בחירות לא מפרסמים כתב אישום בלי שיש לראש הממשלה יכולת להגיב על הטענות נגדו", רגב הוסיפה וקבעה: "אף אחד לא הולך להתפטר".

   

  יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם, אמר כי לא הופתע מהפרסום: "‏תסריט ידוע מראש, הכול היה מרוח על כל העיתונים בשלוש השנים האחרונות. גם היום מדובר בשלושה תיקים הזויים, פרי יצירתם של השמאל, שאף מדינה דמוקרטית לא הייתה מעזה לחקור בגינם ראש ממשלה מכהן. הציבור לא מטומטם ובעזרת ה' ימשיך לבחור בנתניהו להנהיג את המדינה להישגים מרשימים גם בקדנציה הבאה".

   

  ח"כ דוד ביטן (הליכוד) אמר לאולפן ynet: "מדובר פה בהחלטת ביניים שתקרוס אחרי השימוע, זה ברור לגמרי". הוא הוסיף כי "בתיק 4000 אני לא רואה מצב של שוחד, אני לא רואה מישהו שיכול להגיד שכתבה אחת או שתיים מהווה שוחד, אין דבר כזה".

   

  ממפלגת הימין החדש נמסר: "לראש הממשלה, בנימין נתניהו, עומדת חזקת החפות ככל אזרח אחר במדינה. אנו מכבדים את החלטת היועץ המשפטי לממשלה, אך כפי שאמר היועץ במילותיו שיבוא לשימוע בלב פתוח ונפש חפצה, כך גם אנחנו נמתין לתום השימוע. מפלגת הימין החדש תמליץ לנשיא המדינה להטיל על בנימין נתניהו את משימת הרכבת הממשלה הבאה".

   

  גם "איחוד מפלגות הימין" הביעו תמיכה בנתניהו: "כל אדם, גם בנימין נתניהו, זכאי עד שמוכחת אשמתו ולכן רשימת איחוד מפלגות הימין תמליץ אחרי הבחירות על ראש הממשלה נתניהו כמועמדה להרכבת ממשלת ימין חזקה ויציבה. עם זאת, ולאור ניסיון העבר המר, ברור היום יותר מתמיד שרשימת איחוד מפלגות הימין, היחידה שמחויבת באמת לארץ ישראל, חייבת להיות גדולה וחזקה כדי שלא נמצא את עצמנו יום אחרי הבחירות עם ממשלת ביבי-גנץ-לפיד שעלולה להוביל אותנו להקמת מדינת טרור פלשתינית".

   

  יו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", ח"כ אביגדור ליברמן, הביע תמיכה בנתניהו: "במדינת ישראל הגוף היחיד שמוסמך לקבוע האם בן אדם אשם או זכאי זה אך ורק בית משפט. חזקת החפות שמורה לכל אדם, גם לראש הממשלה. הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע אינה פסק דין חלוט. לכן מבחינתנו, ראש הממשלה בנימין נתניהו רשאי להתמודד בבחירות לכנסת כמו כל מועמד אחר".

   

  ש"ס הודיעה כי תמשיך לתמוך במועמדותו של נתניהו לראשות הממשלה: "ש"ס תתמוך אך ורק בבנימין נתניהו לראשות הממשלה ותמליץ עליו לנשיא להרכבת הממשלה הבאה. נתניהו הוא האיש המתאים ביותר להנהיג את המדינה בעת הזו ונתמוך בו בתפקידו כראש הממשלה, ככל שהחוק יתיר לו".

   

  מפלגת יהדות התורה מסרה כי תמשיך לתמוך בנתניהו. "חזקת החפות עומדת לנתניהו בדין וככל שהחוק יאפשר זאת נמשיך לתמוך בו, בייחוד בתקופה רגישה זו", אמרו במפלגה.

   

  בעוצמה יהודית הגיבו בחריפות להודעת היועמ"ש ואמרו: "לטעמנו מדובר בניסיון פוטש לראש הממשלה. היועץ המשפטי לממשלה אינו אמור לקבוע מי יהיה ראש הממשלה בישראל". "נציגי עוצמה יהודית בכנסת לא יושפעו מהחלטת היועמ"ש הערב", נאמר בתגובת המפלגה.

   

  יו"ר העבודה אבי גבאי קרא לנתניהו להתפטר: "נתניהו מבייש את מדינת ישראל, מחריב הכל כדי להציל את עצמו. אזרחי ישראל לא רוצים מנהיגות מושחתת. ראש הממשלה מבייש את עם ישראל ואת מדינת ישראל. נתניהו - תתפטר. שים סוף לבושה הלאומית. אל תנהל את הקרב מבית ראש הממשלה".

   

  ראש האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה), אמרה בריאיון לאולפן ynet: "הטיעון כאילו רק עכשיו מתחיל הדיון זה מופרח. הגענו עד הלום אחרי שגופי החקירה הטובים ביותר והפרקליטות הגיעו למסקנה שיש להם מסכם ראייתית חזקה שמאפשרת להם ללכת חזק למהלך הדרמטי הזה. נתניהו לא יכול להתמודד בבחירות ולא יכול להמשיך להיות ראש ממשלה אפילו רגע אחד".

   

  יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, אמרה לאחר פרסום ההמלצות: "היום ברורה העסקה מאחורי הכנסת כהניסטים לכנסת - איתרוג למושחת תמורת מקום בוועדה למינוי שופטים. נתניהו לא לבד, למשפט הציבורי יעמדו כל מלחכי הפנכה, כל מקיאי דפי המסרים וכל המשתלחים בשומרי הסף. כל מי ששתק תמורת אתנן פוליטי שותף לפשע. לא די בהחלפת נתניהו. הליכוד שותף לפשע. הימין הקיצוני שותף לפשע. שחיתות הליכוד והימין עומדת גם היא למשפט הציבור היום. החלופה היא ממשלה עם מרצ".

   

  ח"כ איימן עודה, יו"ר רשימת חד"ש-תע"ל, אמר: "מקומו של נתניהו בכלא. עוצמות ההסתה שלו נגד האוכלוסיה הערבית, סימון השמאל בישראל כבוגדים, מדיניות ה'הפרד ומשול' והשיסוי בין האוכלוסיות, נועדו כולם להסוות את המדיניות המושחתת שלו. מה שעומד בראש סדר העדיפויות של ביבי זה הוא ורק הוא, בטח שלא האזרחים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אמיל סלמן
  ראש הממשלה בנימין נתניהו
  צילום: אמיל סלמן
  מומלצים