שתף קטע נבחר

לאחר שהוקלט מבהיר גנץ: "לא אשב עם נתניהו בממשלה"

בעקבות פרסום ההקלטה שבה אמר כי אינו סוגר את הדלת בפני ישיבה עם בנימין נתניהו בממשלה, הבהיר הבוקר: "לא אשב עם נתניהו בממשלה!". גנץ טען כי הוקלט לפני שהתבררו פרטי האישומים המתגבשים נגד נתניהו, אך הוא הוקלט לאחר פרסום הודעת היועמ"ש

יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הבוקר (יום ג') בעקבות פרסום ההקלטה שבה לא סתם את הגולל על ישיבה בממשלה עם בנימין נתניהו ("הדלת סגורה, אך לא נעולה"): "אני אומר, לא בהקלטה אנונימית, אלא בגלוי ובקולי: לא אשב עם נתניהו בממשלה!". גנץ טען כי הוקלט לפני שהתבררו פרטי האישומים המתגבשים נגד נתניהו, אך הוא הוקלט לאחר פרסום הודעת היועץ המשפטי לממשלה, ואף התייחס להודעה בהקלטה.

בנימין נתניהו בני גנץ (צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי)
בנימין נתניהו ובני גנץ(צילום: אלכס קולומויסקי, מוטי קמחי)

לדברי גנץ, "הדברים בהקלטה נאמרו לפני שנחשפו במלואם פרטי כתבי האישום החמורים נגד נתניהו ובוודאי לפני שהתברר שקיבל 16 מיליון שקל בעסקה סיבובית על הצוללות ושיקר לציבור בנושאים ביטחוניים חמורים".

 

בשיחה עם יועצים הקרובים אליו, שפורסמה אמש אמר גנץ: "בנסיבות שנוצרו, ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק. בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה' בשביל לא לסגור את הדלת עד הסוף ולנעול אותה".

 

 

על צירוף הליכוד לקואליציה בראשות כחול לבן אמר יו"ר המפלגה: "החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות. טראמפ יגיש תוכנית, יקרו דברים. אני אנצח וטראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?". גנץ התייחס ל"תוכנית המאה" שטראמפ צפוי להציג לאחר הבחירות לכינון שלום בין ישראל והפלסטינים. העסקה צפויה לכלול הקמת מדינה פלסטינית בכ-90 אחוזים משטחי יהודה ושומרון וכוללת עיקרון של חילופי שטחים.

  

בהתייחסו לצירוף אפשרי של המפלגות החרדיות לקואליציה, אמר גנץ על נתניהו: "פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה, ואני לא אמכור את נשמתי, ולא אעשה קואליציה עם החרדים?". על צירוף המפלגות החרדיות: "אני שולח לכם (למפלגות החרדיות) דף ריק, חתום למטה 'בני גנץ'. שני שליש דף שלכם, תמלאו מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא את מה שאני רוצה".

אבי גבאי (צילום: מוטי קמחי)
"מי שחונה בכחול לבן יגרר לימין". גבאי(צילום: מוטי קמחי)

בעקבות הפרסום תקף אמש יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, במהלך כנס פעילים בתל אביב, את מפלגת כחול לבן וטען כי מצביעים מגוש המרכז-שמאל שיבחרו בה יתמכו למעשה במפלגת ימין שצטרף לממשלה בראשותו של בנימין נתניהו.

 

גבאי הוסיף כי מפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ היא מפלגת ימין לכל דבר וטען כי גנץ כבר הצהיר בשיחה סגורה כי הוא אינו שולל שותפות בממשלה עם נתניהו: "מי שחונה בכחול לבן שלא יתפלא אם יגררו אותו לימין. מי שחונה בכחול לבן יקים את ממשלת נתניהו הבאה. מי שחונה בכחול לבן ימשיך את דרכו של נתניהו".

 

נתניהו: "איך גנץ ישמור על המדינה?"  

נתניהו עצמו תקף אמש את גנץ באירוע של מפלגת הליכוד בירושלים, כשהוא מתייחס לפרשת הטלפון הפרוץ של יו"ר כחול לבן: "אם הוא לא הצליח לשמור על הטלפון שלו - איך ישמור על המדינה שלנו?".

 

 

נתניהו הוסיף: "אני מגנה בתוקף את ההתקפות הפרועות של לפיד וגנץ נגד המוסד והשב"כ ונגדי, אנחנו שומרים על ביטחון ישראל. וגם אם הפאניקה מובנת, להתקפות האלה אין מקום. אני קורא ללפיד וגנץ להפסיק לתקוף את השב"כ ואת המוסד ולהשאיר אותם מחוץ לפוליטיקה. עכשיו מסתבר שבזמן שאני הוריתי לפרוץ לארכיון הגרעין של איראן – איראן פרצה לטלפון הנייד של בני גנץ".

 

גנץ דיבר מעט לאחר מכן במסיבת עיתונאים בתל אביב, ואמר בתגובה לשאלה על דברי נתניהו: "לא התכנסנו כאן לדון בגודלו של מכשיר קטן ואדם פרטי. מסרתי כבר בעבר שלא היה שום מידע ביטחוני, מסרתי בעבר שאינני נתון לסחיטה או לאיומים".

 

גנץ לא התייחס לאפשרות הימצאו חומרים אישיים רגישים על המכשיר שנפרץ, והדגיש: "את ענייניי הפרטיים אנהל לבד. אין שום סכנה ביטחונית, לא לי ולא למדינת ישראל, להוציא את הסכנה שאולי קיימת בחשיפתם של מקורות ביטחוניים מודיעינים מעצם העיסוק בפרשה הזאת".

 

ממפלגת העבודה נמסר הבוקר: "כפי שנחשף אמש, גנץ אומר בקולו בצורה ברורה שהוא מתכוון לשבת בממשלה של נתניהו. כחול לבן זו מפלגת ימין שלוקחת את קולות מחנה המרכז-שמאל ותיתן אותם לממשלת נתניהו. בני, באנו להחליף את נתניהו - לא לשבת בממשלה של נתניהו. חוזרים לדרך - חוזרים לעבודה".

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים