צפו: שקד וסלביק על החתונה המתוכננת
(צילום: משי בן עמי)

שני דברים קרו אתמול (ד'): ארגון הבריאות העולמי הכריז על וירוס הקורונה כעל מגפה עולמית, ומשרד הבריאות הישראלי הנחה לאסור התקהלויות ציבוריות של יותר מ-100 אנשים. לפי ההנחיה החדשה, ניתן לקיים אירועים פרטיים כמו: חתונות, בר מצוות ושמחות אחרות, אבל חשוב לוודא שמספר המוזמנים יוגבל.
שקד כוכבי (25) וסלביק פיינברון (30) אמורים להתחתן ב-26 למרץ. היא מניקוריסטית וסטודנטית ואילו סלביק מתעסק בעולם האירועים. הם יוצאים כבר כמה שנים ואת החתונה הגדולה והשמחה שלהם, שאמורה להיערך בגן אירועים בשפיים ולכלול לא פחות מ-600 מוזמנים, תכננו השניים בקפידה עד אחרון הפרטים והספקים.

שקד כוכבי וסלביק פיינברוןשקד כוכבי וסלביק פיינברון
שקד כוכבי וסלביק פיינברון
(צילום: אוסף משפחתי)

מיותר לציין שכמו זוגות אחרים שאמורים להתחתן בימים הקרובים, גם כוכבי ופיינבורן קיבלו את הכרזת משרד הבריאות בהלם מוחלט. "אנחנו מקווים שישנו את הבשורות שקיבלנו אתמול, ושכן נוכל בסופו של דבר להתחתן כמו שתכננו, אבל אנחנו לא יכולים כרגע לצפות את ההחלטות שיהיו", אומרת שקד.
דחיית החתונה בחודש-חודשיים היא אופציה?
סלביק: "אנחנו מוכנים לדחות את החתונה. אני אישית גם מגיע מהתחום הזה אז ציפיתי שזה יגיע, אבל גם החודשיים הקרובים נמצאים בסימן שאלה. אני מניח שכולנו נהיה יותר חכמים בהמשך".

שקד כוכבי וסלביק פיינברוןשקד כוכבי וסלביק פיינברון
ציפו ל-600 איש. שקד וסלביק
(צילום: אוסף משפחתי)

נגרמה לכם עוגמת נפש?
"אין ספק", אומרת שקד. "החתונה שלנו אמורה להתקיים בעוד שבועיים בלבד. הכל כבר מוכן. השמלה מוכנה, סגרנו את כל הדברים, כבר התחלנו ממש להתכונן. להחליט מי בא ומי לא בא - זו לא אופציה מבחינתנו. לא בא לנו לבחור אילו חברים לא להזמין או על איזה קרוב משפחה לוותר. אני מקווה שאנחנו לא ניאלץ לעשות משהו קטן בסוף".
ההכנות והריגוש נפגמו גם?
שקד: "כרגע אין התרגשות, יש רק לחץ מהבשורות שאולי נקבל. אנחנו, כמו כולם, מתעדכנים דרך החדשות ומתפללים שתהיה איזושהי בשורה אחרת".
המפיקים, המארגנים, האולם - כולם מבינים את זה? או שיש מי שעושה לכם קונצים?
"לא, כולם מבינים שזה המצב", אומר סלביק. "יצאו הנחיות של האולם ובקרוב נדע מה לעשות. אני בא מהתחום הזה ואני קצת בעניינים, אבל כל פעם יש הודעה יותר ויותר דרמטית מהמדינה אז אני כבר לא יודע מה יכול לקרות. אני אומר שבואו נהיה אופטימיים וניקח הכל בפרופורציות. אני מאמין שיהיה בסדר בהמשך. מקסימום נעביר את החתונה לשנה הבאה, נהיה אופטימיים".