לא, זו לא תקלה באינסטגרם: אם גם אתם נתקלתם בשעות האחרונות ברצף של ריבועים שחורים ברשת החברתית - אתם לא לבד. משתמשים רבים, בישראל ובעולם כולו, מצטרפים היום במפגן סולידריות לתמיכה במחאת השחורים בארה"ב, בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד, שנחנק למוות על-ידי שוטר במיניאפוליס. משתמשים מעלים תמונות שחורות לגמרי, ומוסיפים תיוג לתנועת Black Lives Matter ("חייהם של שחורים חשובים").
תמונה שחורהתמונה שחורה
blacklivesmatter#
(צילום מסך)
מפגן המחאה הדיגיטלי החל ביוזמת בכירים בתעשיית המוזיקה ואמנים מובילים. הוא זכה לכינוי "Blackout Tusday" - ובמסגרתו יעצרו את פעילותם במטרה להפגין תמיכה בעקרונות המחאה ובחשיבותה. בין המוזיקאים והמפורסמים שהעלו תמונות שחורות לרשת החברתית, אפשר למצוא את ת'ום יורק וחברי להקת רדיוהד, ריהאנה, ג'ק בלאק, ג'וליה לואי דרייפוס ורבים אחרים, אולם המגמה מתפשטת בשעות האחרונות גם לתחומים נוספים.
מותגים, חברות וארגוני חדשות בחרו גם הם להעלות תמונות מושחרות לאינסטגרם, וגם סלבריטאים ישראלים הצטרפו למגמה. אחרים מעלים היום בסטורי שלהם תמונות ארכיון בשחור-לבן, ותמונות היסטוריות הנוגעות לתרבות השחורה. אל הסחף הזה מצטרפים כאמור גם משתמשים שאין להם רשימת עוקבים מרשימה במיוחד, ובכל זאת בוחרים לבטא סולידריות ברשת החברתית.
View this post on Instagram

#theshowmustbepaused

A post shared by Thom Yorke (@thomyorke) onView this post on Instagram

#BLACKLIVESMATTER

A post shared by Aaron Paul (@aaronpaul) on


View this post on Instagram

#blacklivesmatter

A post shared by Jack Black (@jackblack) on


View this post on Instagram

#PullUp #BlackoutTuesday

A post shared by SAVAGE X FENTY BY RIHANNA (@savagexfenty) on