עוד לא התרגלתם לרעיון של סמארטפון מתקפל? הכירו את הדבר הבא: LG ניצלה את מסיבת העיתונאים הווירטואלית שקיימה במסגרת תערוכת הטכנולוגיה CES בשביל להציג היום (ג') שני טיזרים לסמארטפון חדשני בשם LG Rollable.
הכירו את LG Rollable
מדובר במכשיר בעל מסך גמיש שניתן לגלול בלחיצת כפתור על מנת לשנות את שטח הפנים שלו בהתאם לאופי השימוש. Rollable הוא המוצר השני של פרויקט אקספלורר, שבמסגרתו מפתחת היצרנית הקוריאנית סמארטפונים חדשניים, והוא מצטרף ל-Wing בעל המסך המסתובב.
מעבר לשני הטיזרים שהוצגו בתחילתו ובסופו של האירוע, החברה לא מסרה פרטים נוספים על המכשיר ולא חשפה מתי הוא יגיע לחנויות או מה יהיה המחיר שלו. עם זאת, חלק מהפרטים לגביו דלפו לרשת בחודשים האחרונים וייתכן שהוא יגיע למדפים כבר במרץ הקרוב. עוד עולה מדיווחים ברשת כי המסך הגמיש יכול להתרחב מ-6.8 ל-7.4 אינץ', וכי LG ציידה את הסמארטפון בסוללת 4,200 מיליאמפר-שעה ובערכת השבבים החדשה של קוואלקום - סנאפדרגון 888.
1 צפייה בגלריה
LG Rollable
LG Rollable
LG Rollable
(צילום: LG)
הסמארטפון בעל המסך הנגלל הוא למעשה התשובה של LG לסמסונג, שבשנתיים האחרונות הפכה לנושאת הדגל של קטגוריית הסמארטפונים המתקפלים שאמורים גם הם לספק חוויה דומה - מכשיר שיכול להיכנס בקלות לכיס ולהיפתח לגודל של טאבלט במקרה הצורך. LG השיקה טלוויזיה עם מסך נגלל כבר ב-2019, כך שהטכנולוגיה אינה זרה לה. LG היא לא היחידה שעובדת על מכשיר מסוג כזה: סמסונג דיספליי, חברה-אחות של יצרנית הסמארטפונים, הציגה בשנה שעברה באתר שלה איור של סמארטפון בעל מסך נגלל. לפי דיווח באתר ETNews, ייתכן שמכשיר המבוסס על האיור, עם מסך שניתן למתוח כלפי מעלה, יגיע לחנויות ב-2022. OPPO הסינית הציגה בנובמבר סמארטפון שניתן להגדיל את שטח הפנים שלו מ-6.7 ל-7.4 אינץ' באמצעות גלילה של המסך. למרות ששמו של המכשיר - OPPO X 2021 - מרמז על כוונה להשיק אותו השנה, בחברה אמרו כי מדובר בהדגמת יכולות בלבד ושהוא לא יגיע לחנויות "בעתיד הקרוב". TCL הסינית עובדת גם היא על מכשיר בעל מסך מתגלגל, וסביר להניח שגם יצרניות אחרות.
הסמארטפון עם המסך הנגלל של OPPO