ארבעה חודשים בלבד עברו מאז שהשיקה אפל את סדרת האייפון 13 ועל אף שהחברה צפויה להשיק את הדור הבא של מכשירי האייפון רק בסתיו 2022, זה לא מונע מאינספור הדלפות להופיע בכל רחבי הרשת. הנה כל מה שאנחנו יודעים על אודות הדור הבא של מכשירי האייפון.
1 צפייה בגלריה
אייפון 13
אייפון 13
אייפון 13. מחכים לדור הבא?
(צילום: AP)

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

מתי תושק סדרת האייפון 14?

בעוד ואין דיווחים רשמיים בנושא, סדרת האייפון 14 צפויה להיחשף ככל הנראה במהלך הסתיו של 2022, בין חודש ספטמבר לחודש אוקטובר, בדומה להכרזות על הדורות הקודמים של המכשיר.

עיצוב חדש-ישן בגדלים חדשים

הדלפות רבות עוסקות בשינויים הפיזיים שיגיעו עם סדרת האייפון 14, כשהשנה אפל צפויה לוותר על דגם המיני, המגיע עם מסך בגודל 5.4 אינץ', ולהציג ארבעה דגמים חדשים, שיגיעו בשני גדלים - 6.1 אינץ' ו-6.7 אינץ'. על פי ההדלפות, הדגמים בגודל 6.1 אינץ' יהיו האייפון 14 והאייפון 14 פרו, והדגמים בגודל 6.7 אינץ' יהיו האייפון 14 מקס והאייפון 14 פרו מקס.

אומרים שלום למגרעת?

אחת מההדלפות המדוברות ביותר אודות מכשירי האייפון בשנים האחרונות עוסקות בהסרתה של המגרעת מחלקו העליון של המכשיר. גם הפעם ישנה ציפייה רבה לכך שאפל תוותר על המגרעת ותשלב במקומה שקע מצלמה קטן, הממוקם בחלקו העליון המרכזי של המכשירים. בכל הקשור למערך זיהוי הפנים (Face ID), אפל צפויה לשלב את המערך מתחת למסך המכשירים, אם כי לא ברור עד כה האם הצליחה לגבש את הטכנולוגיה שתאפשר זאת.

חזרתו של ה-Touch ID

אפל ביססה בשנים האחרונות את מערך האבטחה שלה על טכנולוגיית זיהוי הפנים, אך הדלפות רבות טוענות שהיא צפויה להחזיר לקדמת הבמה טכנולוגיית אבטחה נוספת והיא Touch ID, המאפשרת פתיחה של נעילת האייפון באמצעות טביעת אצבע. נכון לעכשיו, לא ברור אם קורא טביעת האצבע יחליף את יכולות זיהוי הפנים או יתווסף אליהן, וכן לא ברור היכן ישולב הקורא במכשיר, כששתי הדלפות מתייחסות לשתי אפשרויות שונות: מתחת למסך המכשיר או על גבי כפתור הנעילה.

מערך מצלמות משופר

הדלפות נוספות עוסקות במערך הצילום המצופה של המכשירים החדשים. אחד השינויים הצפויים למערך הצילום הוא שילוב של עדשה סופר-רחבה, לצד האפשרות שתתווסף גם עדשה פריסקופית, שתאפשר צילום בזום אופטי של עד פי עשר. כמו כן ישנן הדלפות שטוענות שהמצלמה הראשית של דגמי הפרו תשלב חיישן ברזולוציית 48 מגה-פיקסל הכולל עדשה רחבה, שתתמוך בין היתר ביכולות איחוד פיקסלים מתקדמות, שיאפשרו קבלת תמונות טובות יותר, גם בתנאי צילום חשוכים.

מעבד חדש

הדלפות נוספות עוסקות בעדכון מרכזי נוסף למכשירים החדשים, שיבוא בזכות המעבד החדש שצפוי להיכלל בהם, ה-A16 Bionic. על פי הדיווחים, המעבד החדש ייבנה בארכיטקטורת 5 ננומטר, והוא ישולב עם 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה (RAM) בדגמי הפרו, וכן 6 גיגה-בייט של זיכרון עבודה בדגמי הבסיס. הדלפות נוספות טוענות שהסדרה החדשה תשלב את המודם Snapdragon X65 של ענקית השבבים קוואלקום, שתעניק לסדרה החדשה יכולות קישוריות 5G במהירות של עד 10 גיגה-ביט.

דרכי טעינה חדשות

אפל אמנם משתמשת בחיבור הלייטנינג לטעינת האייפון ומוצרים נלווים אחרים כבר קרוב לעשור, אך בשנים האחרונות החלה החברה לעשות שימוש נרחב יותר במחבר ה-USB-C, ואף השיקה בשנים האחרונות מספר דגמי אייפד שנוטשים את חיבור הלייטנינג ומציעים יכולות טעינה באמצעות USB-C. בעקבות כך עולה התהייה האם תחליט אפל לשלב את המחבר גם בדגמי האייפון החדשים, ובכך לזנוח באופן סופי את הצורך בחיבור הלייטנינג הייחודי של מוצרי החברה. מנגד, הדלפות נוספות מדברות על כך שאפל עשויה לוותר לחלוטין על מחבר טעינה באמצעות כבל בדור האייפונים החדש, ובמקום זאת לעבור לשימוש מלא בטעינה אלחוטית באמצעות טכנולוגיית ה-MagSafe, שחזרה לקדמת הבמה עם השקת סדרת האייפון 12, ומאפשרת להטעין את המכשיר בתצורה אלחוטית משולבת מגנטים.