אחרי הפסקה של מספר חודשים, חברת וואווי (Huawei) העולמית חוזרת לפעילות שיווק של הנציגות בישראל. ל-ynet נודע כי בשלב ראשון החברה תרחיב את שיווק מוצרים כמו אוזניות, שעונים, מחשבים ניידים, טאבלטים ומסכי מחשב ובהמשך גם מחשבים נייחים. יבואני וואווי בעבר היו רשתות KSP, באג וחברת רונלייט, שכעת נבחרה ליבואנית חברת אופו המתחרה.
ומה עם הסמארטפונים של וואווי? בשלב זה וואווי אינה מפיצה את הטלפונים החדשים שלה מחוץ לגבולות סין בגלל שהם אינם מצוידים במערכת ההפעלה אנדרואיד ואינם מאפשרים גישה לחנות האפליקציות של גוגל. עם זה, ל-ynet נודע שוואווי עשויה להביא לישראל כמות מסויימת של סמארטפונים מדגמים חדשים כדי לבדוק את מידת העניין שמגלה הצרכן הישראלי בטלפונים, גם אם ללא תוכנות גוגל. הטלפונים מצוידים במערכת ההפעלה HarmonyOS של וואווי, וגישה לחנות האפליקציות של וואווי - AppGallery.
בחברה מגלים אופטימיות ומקווים כי נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ישנה את החלטת קודמו דונלד טראמפ ויפסיק את איסור הסחר עם וואווי. במקרה כזה יחזרו תוכנות גוגל לפעול בסמארטפונים של וואווי.
2 צפייה בגלריה
משרדי וואווי בצרפת
משרדי וואווי בצרפת
חוזרת לישראל. משרדים של וואווי
(צילום: רויטרס)
ל-ynet נודע כי לתפקיד מנהל פעילות המכירות של וואווי ישראל מונה גל ראובן, ששימש עד כה בתפקידי ניהול שונים בחברת אסוס ישראל. גרעין הפעילות בישראל כולל בשלב זה גם את שניר קריב, מנהל שירות וואווי, שהמשיך גם בתקופה שבה החברה לא הייתה פעילה בישראל.
2 צפייה בגלריה
מייט X2
מייט X2
הסמארטפון המתקפל החדש של וואווי, מייט X2
(צילום: רויטרס)