מספר המשרות הפנויות בחודש אוגוסט עמד על כ-119 אלף לעומת כ-117,700 ביולי. כך עולה מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) שפורסמו היום (רביעי). שיעור המשרות הפנויות במשק נותר יציב על 3.74 לעומת 3.73 ביולי. משמעות הנתונים היא שמדובר לראשונה בעצירת המגמה של הירידה במשרות הפנויות בחודשים האחרונים, לצד שיעור אבטלה נמוך מאוד כפי שפורסם אתמול על ידי הלמ"ס.
עם זאת, נתונים אלה יכולים להעיד גם על האטה מאחר וייתכן שמחפשי עבודה מתפשרים על מקומות עבודה בגלל יוקר המחיה.
>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, האזינו לפודקאסט הכלכלי היומי "כסף חדש", וסמנו "כלכלה" בהתראות אפליקציית ynet
1 צפייה בגלריה
עמדת עבודה במשרד
עמדת עבודה במשרד
עמדת עבודה ריקה במשרד
(צילום: Shutterstock)

בתחום ההייטק הביקוש לעובדים רשם עלייה קטנה נוספת, לאחר שעלה מעט יחסית גם בחודש שעבר, וזאת אחרי חודשים של ירידה במספר המשרות הפנויות בתחום. בחודשים יוני עד אוגוסט לעומת מאי עד יולי עלה מספר המשרות הפנויות של מפתחי תוכנה ב-1% ל- 5,533. מספר המשרות הפנויות הממוצע של מהנדסים (מהנדסי מחשבים, חשמל, תעשייה וניהול ומכונות וכד') עלה ב-3% ל- 9,594.
מנגד, נרשמה ירידה של 13% בקרב מלצרים ומוזגים ל-6,750 וירידה של 6% בקרב עובדי מכירות (סוכני מכירות, נציגי מכירות, עוזרי מכירות בחנויות ומוכרים בדוכנים ובשווקים) ל-9,797.