חברת הביטוח הראל שבשליטת יאיר המבורגר רוכשת את פעילותה של חברת הביטוח שירביט. לכלכליסט נודע כי הצדדים חתמו אתמול בלילה על מזכר הבנות.

במסגרת העסקה הראל תקלוט את כל תיק הביטוח של שירביט וכלל לקוחות שירביט יהפכו להיות לקוחות הראל.
2 צפייה בגלריה
בניין חברת שירביט בנתניה
בניין חברת שירביט בנתניה
בניין חברת שירביט בנתניה
(צילום: עידו ארז)
מאז ספגה שירביט פריצת סייבר ניהלו מספר חברות ביטוח, בהן הפניקס, מו"מ לרכישת החברה או פעילותה. חלק מהחברות ניהלו את המו"מ במשך חודשים ארוכים. בתקופה האחרונה החליטו בהראל להיכנס גם הם למו"מ עם החברה, שנוהל מתחת לרדאר עד שהצדדים הגיעו להסכמות.
על פי הערכות בשוק, בכפוף לבדיקה שתערוך הראל לחברה בשבועות הקרובים, היא תשלם עבורה למעלה מ-100 מיליון שקל. בשוק מעריכים כי תיק הביטוח של שירביט נפגע פחות משהעריכו תחילה כתוצאה ממשבר הסייבר וכי מאז המשבר הוא התאושש.
2 צפייה בגלריה
יאיר המבורגר בעל השליטה בהראל
יאיר המבורגר בעל השליטה בהראל
יאיר המבורגר בעל השליטה בהראל
במסגרת העסקה הראל צפויה לקלוט את עובדי שירביט. העסקה שכפופה לאישור המפקח על הביטוח ד"ר משה ברקת אינה כוללת את פעילות הנדל"ן של שירביט, את בנייני משרדים, ואת ההון בקופת החברה, שמוערך בעשרות מיליוני דולרים.
האתגר בהטמעת הפעילות של שירביט בהראל יהיה על המנכ"ל החדש של החברה, ניר כהן, אשר מונה לאחרונה וצפוי להיכנס לתפקידו ביולי. כהן יחליף בתפקידו את מישל סיבוני שכיהן כמנכ"ל במשך 12 שנה ומונה כעת ליו"ר הראל ביטוח במקומו של יאיר המבורגר - המבורגר ימשיך לכהן כיו"ר החברה הציבורית הראל השקעות.