חברת החשמל הודיעה הבוקר (ג') על מבצע גבייה שיאפשר ללקוחות פרטיים, עסקים קטנים או ומשקי בית, לכסות חובות שנצברו בתקופת משבר הקורונה.

לקוחות שצברו חובות מינואר 2020 ועד היום, יוכלו לשלם את חובם עוד החודש מבלי לשלם הפרשי ריבית והצמדה על השנה החולפת. עוד מאפשרת החברה פריסת תשלומים, חלקם ללא ריבית והצמדה.
1 צפייה בגלריה
זינוק בחובות על רקע משבר הקורונה. אילוסטרציה
זינוק בחובות על רקע משבר הקורונה. אילוסטרציה
זינוק בחובות על רקע משבר הקורונה. אילוסטרציה
(צילום: Shutterstock)
מנתוני החברה עולה שבשנה החולפת הצטברו חובות של כ-600 מיליון שקל, כמעט פי 2 משנת 2019. בחברה מייחסים את הזינוק למשבר הקורונה ולמצוקה הכלכלית של צרכנים. בחברה מדגישים שהם נזהרים עד נמנעים מניתוק לקוחות במהלך השנה, כאשר העסקים הקטנים קיבלו שלוש פעימות של הארכת מועדי תשלום לאורך השנה.
לדברי אורן הלמן, סמנכ"ל שירות שיווק ורגולציה בחברת החשמל, "עם תחילת התפשטות הקורונה, ומתוך הבנה למצב לקוחותיה, חברת החשמל אפשרה הקלות רבות ללקוחות, דבר שגרר גידול בחובות לחברת החשמל. מבצע שמיטת הריביות והעמלות הוא צעד נוסף במטרה להקל על הלקוחות. זו הזדמנות חד פעמית לשלם חובות שנצברו במהלך תקופה זו ללא תשלום נוסף כדוגמת ריביות. חברת החשמל היא חברה עסקית ותשלומים אלו יאפשרו את המשך ההשקעות בתשתית ויישום תוכניות הפיתוח של החברה לטובת שיפור ואמינות אספקת החשמל".