ד"ר שולמית גרי, מנכ"לית בנק ישראל, הרצתה על אלימות כלכלית במפגש נשות עסקים שיזם יקב ויתקין למען עמותת רוח נשית, שפועלת להעצמה כלכלית של נשים נפגעות אלימות. בין הנוכחות: תמר שוורץ, מנכ"לית העמותה; שרונה פז בלוגולובסקי, הבעלים ומנכ"לית היקב; איילת נחמיאס ורבין, סגנית נשיא התאחדות התעשיינים, ונשות העסקים גליה אלבין ויעל ארד.
"עצמאות כלכלית היא המפתח לשגשוגן של נשים כבני אדם שווי ערך בחברה, זה גם מפתח למנוע כניסתן של נשים למערכת יחסים אלימה", אמרה גרי. נחמיאס ורבין שיתפה, שרק לאחרונה העבירה לדירת מסתור חברה ש"הכי לא נראית והכי לא עונה ל'תדמית', אבל סבלה מאלימות כלכלית ופיזית".
שולמית גרי ותמר שוורץשולמית גרי ותמר שוורץ
שולמית גרי ותמר שוורץ
( צילום: רוית תורקיה)
איילת נחמיאס ורבין, יעל ארד, שרונה פז בלוגולובסקיאיילת נחמיאס ורבין, יעל ארד, שרונה פז בלוגולובסקי
איילת נחמיאס ורבין, יעל ארד, שרונה פז בלוגולובסקי
(צילום: רוית תורקיה)

זה רק ספורט?

הרגע בו נחנך האיצטדיון העירוני החדש בצפת, יירשם בספרי ההיסטוריה של העיר, בין היתר בגלל הבעיטה לשער של יו"ר הכנסת יריב לוין, והעובדה שראש העירייה שוקי אוחנה - בלם אותה. לא ברור אם זה רק ספורט או גם קצת פוליטיקה, אבל זו התוצאה. לוין גם גזר את הסרט, ואוחנה הוסיף: "בימים אלו אנו עובדים על מגרש נוסף. בתוך שנה ביצענו מהפכה בספורט, כי ספורט זה חינוך".
לוין בועט, אוחנה בשערלוין בועט, אוחנה בשער
לוין בועט, אוחנה בשער
(צילום: עיריית צפת)

כיסא גלגלים נגיש לים

עמותת נט"ל (נפגעי טראומה לאומית), עמותת דריימרס וחברת בריגה נדל"ן, חברו יחדיו להגשים את החלום של יוחאי לוי (52), נכה קשה בשל תאונת דרכים שעבר בעת שירותו הצבאי. החלום של לוי היה להגיע לים, והוא הוגשם בזכות כיסא גלגלים מיוחד, נגיש לים, בעלות של 100 אלף שקל, שנרכש עבורו בהשקעה משותפת של השותפים. לוי, שמצייר ביד ובפה, קיבל עוד בשורה מרגשת באותו מעמד: בריגה השיקה תערוכת ציורים שלו במגדלי טאוורס בנתניה.
עומרי מרון (מנכ"ל דריימרס), יוחאי לוי, יקי בריגה (מייסד ומנכ"ל בריגה נדל"ן), יודי יובל רקנאטי (יו"ר ומייסדת נט"ל)עומרי מרון (מנכ"ל דריימרס), יוחאי לוי, יקי בריגה (מייסד ומנכ"ל בריגה נדל"ן), יודי יובל רקנאטי (יו"ר ומייסדת נט"ל)
עומרי מרון (מנכ"ל דריימרס), יוחאי לוי, יקי בריגה (מייסד ומנכ"ל בריגה נדל"ן), יודי יובל רקנאטי (יו"ר ומייסדת נט"ל)
(צילום: אלקנה ארם)

הקהילה היהודית של פורטו למען לקט ישראל

תרומה של 15 אלף אירו לארגון לקט ישראל, שאוסף ומחלק מזון למאות אלפי נתמכים בארץ, ניתנה מהקהילות הקתולית והיהודית של העיר פורטו בפורטוגל. את התרומה העניק נשיא הקהילה היהודית של פורטו, דיאז בן ציון, לגידי כרוך, מנכ"ל לקט ישראל, במרכז הלוגיסטי של הארגון ברעננה.
כל זה התאפשר, לאחר שהקהילות בפורטו העלו לפלטפורמות סטרימינג את הסרט The Light of Judah, שעוסק בקשר ההיסטורי בין היהודים והקתולים בימי הביניים, והחליטו להקדיש חלק מההכנסות של מהצפיות בסרט ל"לקט ישראל".
גידי כרוך ודיאז בן ציוןגידי כרוך ודיאז בן ציון
גידי כרוך ודיאז בן ציון
(צילום: יוסי זליגר)

נפוליאון בכיכר המוסיקה

המיליארדר לורנט לוי, מבעלי רשת אופטיקל סנטר, ויזם נדל"ן שבין היתר בבעלותו נמצאת כיכר המוסיקה בירושלים, השיק את הפטיסרי הפריזאי החדש שלו בכיכר, "נפוליאון". כמובן שהוא לא שכח להזמין לאירוע המצומצם את הג'ודוקא פיטר פלצ'יק, שהוא אחד מנותני החסויות הראשיים שלו.
פיטר פלצ'יק ולורנט לויפיטר פלצ'יק ולורנט לוי
פיטר פלצ'יק ולורנט לוי
(צילום: פרטי)

ארגון "רחשי לב" באיחוד האמירויות

בכירי מערכת הבריאות ביקרו באיחוד האמירויות, כשחלק מחברי המשלחת בעצם כבר פעלו באמירויות בשנים האחרונות, אך הפעם הביקור היה גלוי ורשמי. למשלחת הרשמית הוזמנו, בין היתר, בכירי וחברי הנהלת ארגון "רחשי לב" - מרכז תמיכה ארצי לילדים חולי סרטן בישראל.
הטיסה המריאה בטיסה ישירה מנתב"ג, ועברה מעל מצרים, קטאר, בחריין וערב הסעודית. בסבב הביקורים נפגשו חברי המשלחת עם משפחת המלוכה, עם בכירים ממשרד הבריאות של איחוד האמירויות ועם רופאים בכירים באבו-דאבי ובדובאי. בין המשתתפים בפגישה: שימי גשייד, מנכ"ל "רחשי לב"; פרופ' עמוס תורן, מנהל המערך ההמטו-אונקולוגי לילדים בשיבא; פרופ' פז תורן, מנהלת מרכז בריאות הנפש רמת חן; יואל הר אבן, ראש החטיבה הבינלאומית ופיתוח משאבים בשיבא ומשה גרוסברגר, מנכ"ל מדאסיס הטבות רפואיות.

טקסטארס משקיעה בסטארטאפים

טקסטארס (Techstars), פלטפורמה גלובלית להשקעות וחדשנות, ערכה אתמול אירוע Demo Day ייחודי לכבוד סיום תכנית האקסלרטור של הרשת בתל אביב. באירוע, שהתקיים במרכז פרס לשלום, השתתפו 10 חברות סטארט-אפ מתחומים שונים, שגייסו השקעה של עד 120 אלף דולר מהפלטפורמה, וקיבלו מהרשת העולמית של טקסטארס סיוע בפיתוח קשרים עם משקיעים בתעשייה בכל העולם. במברכים מרחוק בזום: יזהר שי, שר המדע והטכנולוגיה, בכירי Techstars בעולם ואנשי עסקים ישראלים.

רואי החשבון בשת"פ עם האמירויות

קבוצת אליוט בישראל, המורכבת מ- 25 משרדי רואי חשבון עצמאים בפריסה ארצית, הודיעה שהיא בדרך להסכם לשיתוף פעולה עם נציגות אליוט באיחוד האמירויות. שיתוף הפעולה בין המשרדים החברים באליוט ישראל לנציגות אליוט באבו-דאבי ובדובאי יתמקד בעיקר בעסקים קטנים ובינוניים.

מתנות לחג בניחוח חברתי

בנק מזרחי טפחות עודד את עובדות ועובדי הבנק, לרכוש לקראת החג מוצרים, שמיוצרים ע"י עמותות ועסקים חברתיים, שמעסיקים אנשים עם צרכים מיוחדים או אוכלוסיות מוחלשות. בסה"כ נרכשו מתנות בסכום של 60 אלף שקלים, שבחרו העובדים מבין הקטלוגים, שסיפק להם הבנק. בין המוצרים שנרכשו: מארז מתוקים של עמותת "שכולו טוב", אביזרי אפיה של עמותת "קלי"ק", סט כרטיסי ברכה של עמותת "דרור-בית היוצר", כלי לדבש של העסק החברתי "אנד ג'וי", צמיד של עמותת "MAKE A WISH" ועוד.
ל-1,200 עובדי חברת ווסטרן דיגיטל, שמתמחה בפתרונות אחסון ותשתיות נתונים בכפר סבא, בעומר ובתפן, הוצע לבחור לחלוק את השי לחג שקיבלו, ולהעביר תרומה כספית ישירה לאחד מהארגונים החברתיים: "לתת", "עמותת עלם", או פרויקט "מתחשבים", לאיסוף וחלוקת מחשבים לתלמידים בפריפריה. החברה הכפילה את סכום השי שכל עובד בחר לתרום. בסופו של דבר, יותר מ-60% מהעובדים תרמו מהשי שקיבלו לחג, וביחד גויסו כ-150 אלף שקל.
כל 600 עובדי חברת מארוול ישראל, מפתחת שבבים בתחומי התקשורת, יקבלו לביתם לקראת החג מארז, הכולל תוצרת קולינרית וחקלאית של יצרנים מקומיים, וכן לוח שנה עם איורים של ילדי העובדים, שהחברה הפיקה, כחלק מההוויי שנרקם בזמן העבודה מרחוק.