טבע פירסמה דו"חות כספיים שתאמו את הציפיות: החברה רשמה הכנסות של 3.9 מיליארד דולר ברבעון השני ורווח למניה של 55 סנט שהיה מעט גבוה מהתחזיות. הציפיות היו להכנסות של 3.94 מיליארד דולר ורווח של 53 סנט למניה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
לדברי מנכ"ל טבע, קאר שולץ, "במהלך הרבעון האחרון ראינו מכירות נמוכות יותר של תרופות גנריות ותרופות ללא מרשם בכל האזורים. המכירות הנמוכות באירופה ובשווקים הבינלאומיים עלו בקנה אחד עם הציפיות, וזאת לאחר הביקוש הגבוה באופן יוצא דופן ברבעון הקודם, נוכח התגובה הראשונית לפרוץ המגיפה. יחד עם זאת, ביצועינו במחצית הראשונה של השנה עמדו ואף עלו על התקופה המקבילה אשתקד. הרווחיות שלנו, ובעיקר תזרים המזומנים החופשי, היו חזקים, באופן שאפשר לנו להמשיך ולהפחית את החוב הנקי ל- 23.9 מיליארד דולר ולאשר את התחזית השנתית ל-2020".
2 צפייה בגלריה
חברת טבע
חברת טבע
חברת טבע
(צילום: shutterstock)
שולץ הוסיף כי "במהלך הרבעון התקדמנו עם מרבית מנועי הצמיחה שלנו, כולל השקה של המזרק האוטומטי של אג'ובי בארה"ב, המשך ההשקה של אג'ובי באירופה, ההשקה של תרופת הביוסימילר TRUXIMA בארה"ב לדלקת מפרקים שגרונית, וקבלת אישור עבור AUSTEDO בסין. בנוסף, לאחרונה הודענו על השקת ProAir DigiHaler בארה"ב ועל הגשת בקשה לייצור ושיווק של אג'ובי ביפן. במבט קדימה למחצית השנייה של 2020, אנו ממשיכים להיות מחויבים לשרת את העולם ואת מחזיקי העניין שלנו עם תרופות חיוניות וברות השגה ולהבטיח שטבע תעמוד ביעדיה".
2 צפייה בגלריה
מנכ"ל טבע קאר שולץ
מנכ"ל טבע קאר שולץ
מנכ"ל טבע קאר שולץ
(צילום: רויטרס)
הכנסות ממכירות אג'ובי היו ברמה של 34 מיליון דולר ברבעון השני, בהתאם לציפיות, אך אוסטדו ממשיכה להפתיע לטובה ויצרה הכנסות של 161 מיליון דולר במהלך הרבעון. הכנסות הגנריקה בארה"ב נחלשו ל-923 מיליון דולר, כאשר הקופקסון היה אחראי להכנסות של 238 מיליון דולר, ירידה של 13% מול התקופה המקבילה ב-2019. החברה חזרה על התחזית השנתית להכנסות של 16.6 עד 17 מיליארד דולר ותזרים מזומנים חופשי של 1.8-2.2 מיליארד דולר ב-2020. הרווח הנקי למניה ינוע בין 2.30 ל-2.55 סנט למניה.
ברבעון הראשון טבע הכתה את התחזיות - רשמה הכנסות של 4.4 מיליארד דולר ורווח של 76 סנט למניה - האנליסטים ציפו להכנסות של 4.15 מיליארד דולר ורווח של 59 סנט למניה בלבד. השיפור גם בא לידי ביטוי בתזרים מזומנים של 305 מיליון דולר מפעילות, פי שלושה לעומת התקופה המקבילה ב-2019. החוב אף צומצם לסכום של 24.3 מיליארד דולר.