שר האוצר לשעבר משה כחלון מתמנה ליו"ר החברה הבורסאית יונט קרדיט, כך דיווחה היום (ד') החברה למשקיעיה בבורסה. ליונט רישיון מורחב למתן אשראי ושירות בנכסים פיננסיים, והיא פועלת לגיוון מקורות המימון שלה מול גופים מוסדיים ופרטיים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
ההון העצמי של החברה לאחר ההנפקה הפרטית מסתכם ב-83 מיליון שקל, ותיק האשראי בשווי של 170 מיליון שקל. טרם ההנפקה הפרטית, החברה התקיימה בעיקר על בסיס הנפקות של 12 אג"ח פרטיות בשווי של 83 מיליון שקל. השנה מתכננת החברה לפתוח שלושה סניפים למתן אשראי - האחד בדרום הארץ, השני בירושלים והשלישי בבני ברק.
1 צפייה בגלריה
משה כחלון
משה כחלון
שר האוצר לשעבר, משה כחלון
(צילום: אבי מועלם)
בעל השליטה ביונט קרדיט הוא שלמה אייזיק, לשעבר הבעלים של קבוצת הכדורסל הפועל יונט חולון. אייזיק, דמות מוכרת בענף הביטוח, החל את דרכו בתחום ב-1989 בחברת הביטוח דולב, שממנה עבר להפניקס. ב-1998 הקים את סוכנות הביטוח יונט (בית סוכן), שפועלת בתחום הביטוח הפנסיוני והביטוח הכללי.
יונט החלה את דרכה כרשת קטנה של סוכנים וסוכנויות, אך כיום היא כבר מונה יותר מ-200 משרדים, שכוללים סוכני ביטוח עצמאים בכל הארץ עם יותר מ-300 אלף לקוחות.
יונט התכוונה להשתמש בפעילות האשראי כפעילות משלימה להצעות ביטוח ולמנף את השירות שהיא נותנת כבר היום למאות אלפי לקוחות. מחזור הפעילות של החברה עמד ב-2020 על מיליארד שקל.
כחלון, שכיהן כשר האוצר בשנים 2015-2020, הקים לפני כשנה וחצי קרן השקעות בשם SCK. כחלון מחזיק ב-24.5% מהקרן, המיליארדר היהודי-אמריקאי שמעון כהן מחזיק אף הוא ב-24.5%, וסורור בן מוחמד אל נהיין, דודנו של שליט אבו דאבי מוחמד בן זאיד, ששימש בעבר כשר המשפטים ונגיד הבנק המרכזי, מחזיק ב-51%.
כחלון עומד בראש הקרן, המשותפת לגופים מוסדיים בישראל ולקרן הפנסיה הגדולה באמירויות. הקרן מיועדת לניהול קרנות פנסיה בישראל ובאמירויות וכן להשקעה בחדשנות ובטכנולוגיה.