שיעור האנשים שאינם עובדים בשל סיבות הקשורות בנגיף הקורונה ירד במחצית השנייה של חודש יוני ל-11.8%, לעומת 12.2% במחצית הראשונה של החודש, שהם 507.3 אלף איש. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ד') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בדומה לדיווח הקודם, שנגע למחצית הראשונה של חודש יוני, נתונים אלו אינם מתיישבים עם נתוני שירות התעסוקה. כפי שדיווח הבוקר שירות התעסוקה, כיום רשומים בשירות התעסוקה 864,260 דורשי עבודה, מהם 576,596 בחל"ת, ושיעור האבטלה עומד על 21.3%. הפער בנתונים עשוי לנבוע משיטות חישוב שונות, בהם העובדה כי הלמ"ס אינו סופר את תובעי הבטחת הכנסה (כ-100 אלף איש) שאינם מחפשים עבודה בימים אלו.
1 צפייה בגלריה
לשכת התעסוקה בחולון
לשכת התעסוקה בחולון
לשכת התעסוקה בחולון
(צילום: קובי קואנקס)
לפי נתוני הלמ"ס, שיעור האבטלה נותר במחצית השנייה של חודש יוני על 5.2%, שהם 207 אלף איש, בדומה לשיעור שנרשם במחצית הראשונה של החודש, וגבוה מזה שנרשם במחצית השנייה של חודש מאי (4.9%).
בנוסף, שיעור המועסקים בחל"ת, שנעדרו מהעבודה כל השבוע בגלל סיבות הקשורות בנגיף קורונה, בצירוף המובטלים, ירד קלות ל-10% (שהם 403.6 אלף מובטלים), לעומת 10.4% במחצית הראשונה של החודש, ולעומת 19.1% במחצית השניה של חודש מאי. סך האנשים שעבודתם הופסקה, כולל מי שנגרעו מכוח העבודה מאחר שהצהירו כי אינם מחפשים כרגע עבודה, עומד כאמור על 11.8%, שהם 483.9 אלף איש.
בבחינת חודש יוני כולו, שיעור האנשים שעבודתם הופסקה בשל נגיף הקורונה ירד ל-11.5%, לעומת 23% בחודש מאי. נתון זה כולל את המובטלים - שעדין מצוים בשוק העובדה ומחפשים עבודה, אנשים בחל"ת, ואנשים שפוטרו ונגרעו משוק העבודה, שכן הצהירו שאינם מחפשים עוד עבודה. בתוך כך, שיעור האנשים בחל"ת ירד מ-20.9% ל-9.8%, בעוד ששיעור המובטלים טיפס מ-4% ל-4.7%.
נזכיר כי חודש יוני התאפיין בביטול הגבלות רבות, החזרת חלק גדול של הפעילות במשק ופתיחת מערכת החינוך, לפני העלייה של גל התחלואה הנוכחי.