תזכורת: כך זה נראה בהסתערות הקודמת על המוצרים
(צילום: אבי חי ושמוליק דודפור)

כוונת הממשלה להכריז הערב (ג') על סגר כמעט מלא, והביטול הצפוי של התחבורה הציבורית, הזניקו מחדש את ההסתערות על רשתות השיווק. "מרגע שנודע אמש שבכוונת הממשלה להחמיר את ההנחיות ולהכריז סגר כמעט מלא, נרשם זינוק חד בביקוש למזון באונליין", מסר אייל רביד, מנכ״ל ומבעלי השליטה ברשת ויקטורי.
לדבריו, הזינוק החד שנמשך הבוקר, נרשם אחרי שאתמול בשעות הבוקר, ניתן היה לזהות רגיעה, שאפשרה יחד עם גיוס מאות עובדים כמלקטי הזמנות, לצמצם את זמן האספקה של המשלוחים בחלק מהאזורים ל-48 שעות״.
1 צפייה בגלריה
מדפים ריקים בסופר בירכא
מדפים ריקים בסופר בירכא
מראות דומים של עומס ברשתות
לדברי רביד, עומסים כבדים נרשים מהבוקר גם בחנויות הפיזיות: "בשל מגבלות המרחק שיש לשמור, אנו מכניסים כמות מוגבלת של לקוחות בכל סבב ויש תורים לכניסה לחנות".
בויקטורי גייסו מאות עובדים לליקוט הזמנות אונליין וזמני ההמתנה עמדו עד אתמול על 48 מרגע ההזמנה. גם בשופרסל מזהים שינוי חד בביקושים מאז אתמול בערב.
משופרסל נמסר כי "בעקבות ביקושי שיא חריגים מאד בהיקפם לאור אירועי התקופה, בחלק מהאזורים ישנה דחייה של חלון האספקה במספר ימים. אנו מרחיבים מאד את היקפי הפעילות, לרבות גיוסי למעלה מ-1,500 עובדים לחברה בשבוע האחרון והכשרת עשרות סניפים נוספים לפעילות אונליין, ביצוע עבודת לילה סביב השעון - הכל כדי לתת מענה לצרכי הלקוחות בימים אלו ולהרחיב את השירות ככל הניתן".
הרגיעה שנרשמה בתחילת השבוע, באה לידי ביטוי גם בנתוני סטורנקסט לסיכום השבוע החולף, מהם עולה כי העלייה הגבוהה ביותר במכירות נרשמה בחנויות השכונתיות, המאופיינות בקניות קטנות יותר, כהשלמה לסלים הגדולים שקונים בחנויות הדיסקאונט.
העומסים נרשמים לאחר שביומיים האחרונים, נרשמה רגיעה מסוימת בביקוש בחנויות הדיסקאונט ובהזמנות האונליין. הרגיעה לצד קליטת מאות עובדים לליקוט הזמנות אונליין, איפשרו לקצר את זמני ההמתנה לאספקה.
ברשתות מעריכים כי בתקופה הקרובה ייתכנו חוסרים במוצרים כשרים לפסח, בגלל מספר המשפחות שנשארות בארץ והיערכות כוחות הביטחון שרכשו כמויות חריגות בגודלן של מוצרים כשרים לפסח, לטובת הכוחות שנדרשו להישאר בבסיסים.