שתי עסקאות נוספות במסע הגדלת הנזילות של יצחק תשובה הושלמו היום (חמישי). קבוצת חג'ג', בשליטת האחים צחי ועידו חג'ג' (68.5%) וחברת י.ח. דמרי השלימו רכישה של שני מגרשים בשכונת בבלי בתל אביב מבעל השליטה בקבוצת דלק (53.32%) יצחק תשובה. סכום שתי העסקאות - 361 מיליון שקל.
קבוצת חג'ג' רכשה מגרש בשטח של כ-6.5 דונם עם זכויות בנייה מאושרות לפי תוכנית בניין העיר (תב"ע) להקמת מגדל מגורים בן 44 קומות. דמרי רכשה מגרש בשטח של 8.25 דונם וגם היא תבנה מגדל של בן 44 קומות.
2 צפייה בגלריה
פרויקט פארק בבלי
פרויקט פארק בבלי
פארק בבלי
(צילום: דנה קופל)
קבוצת חג'ג' שילמה על המגרש 190 מיליון שקל וחברת י.ח דמרי שילמה 171 מיליון שקל. במקרה של קבוצת חג'ג', נמסר היום כי הם שילמו בפועל מיליון שקל ליחידת מגורים, מחיר שנחשב אטרקטיבי יחסית למחירים בשכונת בבלי.
קבוצת חג'ג' העבירה היום את יתרת התמורה בסך 120 מיליון שקל, זאת בנוסף לתשלום של כ-70 מיליון שקל ששילמה בעת החתימה על ההסכם ולאחריו. התשלום לקבוצת תשובה נעשה בדרך של מימון בנקאי שקיבלה החברה. י.ח דמרי שילמה 30 מיליון שקל ב-3 במאי ואת היתרה - 141 מיליון שקל, במועד השלמת העסקה.
החתימה על העסקה נעשה בשיאו של משבר הקורונה בחודש אפריל השנה, שבמהלכו קרסה מניית דלק בעקבות הצניחה הדרמטית במחירי הדלקים בעולם והעלייה במינוף שלה.
2 צפייה בגלריה
יצחק תשובה
יצחק תשובה
יצחק תשובה
(צילום: צביקה טישלר)
קבוצת חג'ג' יזמה בקשה להיתר להקמת מגדל דירות בן 48 קומות ובו 252 יחידות דיור. גם י.ח דמרי צפויה להגיש בקשה לתוספת דומה של 62 יחידות דיור שתאפשר לה לבנות 252 יחידות דיור, כך לפי הודעתה לבורסה בתחילת מאי לאחר החתימה על ההסכם.
בקבוצת חג'ג' מציינים כי "במהלך משבר הקורונה ממשיכה החברה בפעילותה הרגילה לצד ניצול הזדמנויות עסקיות. אנו גאים על השלמת העסקה. מדובר בפרויקט יזמי יוקרתי, שמתוכנן להיבנות על אחת הקרקעות המבוקשות ביותר בתל אביב. מדובר בעסקה שנחתמה במחיר סופר אטרקטיבי ושצפויה להניב לחברה תשואה יפה".