2 צפייה בגלריה
מלינדה וביל גייטס
מלינדה וביל גייטס
מלינדה וביל גייטס
(צילום: GettyImages)
ביל ומלינדה גייטס מתגרשים. כך לפי ציוץ שפרסם הלילה (שני) מייסד מיקרוסופט ואחד מהאנשים העשירים בעולם.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
"לאחר הרבה מחשבה וניסיונות לעבוד על מערכת היחסים שלנו, החלטנו לסיים את הנישואים שלנו", כתבו הזוג. "במהלך 27 השנים האחרונות גידלנו שלושה ילדים מדהימים ובנינו קרן שעובדת בכל העולם על מנת לאפשר לאנשים לנהל חיים בריאים ופרודוקטיביים. אנו ממשיכים להאמין במטרה הזו ונמשיך לעבוד ביחד בקרן, אולם אנו לא חושבים כי נוכל להמשיך להתפתח עוד בתור זוג בשלב זה של חיינו". הזוג חתמו את ההודעה בבקשה לשמור על פרטיותם ולאפשר להם להתרגל לחיים החדשים בנפרד.
לפי רשימת המיליארדים של פורבס לשנת 2021, ביל גייטס (65) הוא האיש הרביעי הכי עשיר בעולם עם שווי מוערך של 124 מיליארד דולר, אותם הרוויח בין היתר בזכות היותו מייסד שותף של ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט.
כאמור, הזוג החליט להתגרש אחרי 27 שנות זוגיות, במהלכן הקימו את "קרן ביל ומלינדה גייטס", הקרן הפרטית הגדולה והעשירה בעולם שחילקה עד היום תרומות בשווי כ-50 מיליארד דולר.
בשנת 2005, לאות הוקרה על פעילות הצדקה של הזוג, נבחרו לאנשי השנה של השבועון טיים ובשנת 2016 העניק לזוג נשיא ארצות הברית לשעבר, ברק אובמה, את מדליית החירות הנשיאותית, אחד משני עיטורי הכבוד האזרחיים הגבוהים ביותר במדינה.
2 צפייה בגלריה
מלינדה וביל גייטס עם ברק אובמה שמעניק לה את עיטור הכבוד
מלינדה וביל גייטס עם ברק אובמה שמעניק לה את עיטור הכבוד
מלינדה וביל גייטס עם ברק אובמה שמעניק לה את עיטור הכבוד
(צילום: GettyImages)
כזכור, רק לפני שנתיים הודיע ג'ף בזוס, מייסד אמזון וחברו של גייטס לרשימת האנשים העשירים בעולם, על גירושים מאישתו מקנזי סקוט, במסגרתם קיבלה סקוט 4% ממניות אמזון והפכה בשל כך לאישה השנייה הכי עשירה בעולם, עם שווי מוערך של 66.4 מיליארד דולר.
עם זאת, בכל הנוגע לזוג גייטס, עדיין לא ברור האם חתמו השניים על הסכם ממון לפני שנישאו בשנת 1994 וכיצד עתיד להתחלק עושרם העצום.