שוב בטופ: הונו האישי של מייסד אמזון, ג'ף בזוס, טיפס לרמתו הגבוהה ביותר, זאת על אף שרק לפני שנה העביר לגרושתו, מקנזי בזוס, רבע מאחזקותיו בענקית המסחר המקוון כחלק מהסדר הגירושים ביניהם.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מניית אמזון התחזקה אתמול (ד') ב-4.4% וטיפסה למחיר שיא של כ-2,880 דולר. בעקבות זאת גדל הונו של בזוס ל-171.6 מיליאד דולר. זהו הסכום הגבוה ביותר המיוחס לבזוס, שהוכתר כאיש העשיר בעולם. בספטמבר 2018, הונו נאמד ב-167.7 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.
2 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס
ג'ף בזוס
ג'ף בזוס
(צילום: EPA)
על אף המשבר הכלכלי, הונו של בזוס דווקא עלה השנה ב-56.7 מיליארד דולר, זאת בעוד שמתגברות התלונות על היחס לעובדי אמזון. מוקדם יותר השבוע הגיבה החברה לביקורת והודיעה כי תקצה 500 מיליון דולר לתשלום בונוס חד פעמי של 500 דולר לעובדי ה"חזית". מהחברה סרבו להגיב על עושרו של בזוס.
בעוד שחברות רבות צברו הפסדים ועומדות על סף פשיטת רגל בעקבות הסגר שהוטל על מנת לבלום את התפשטות הקורונה, אמזון המשיכה להרוויח, שכן היא מאפשרת להזמין מוצרים מבלי להצטרך לצאת מהבית. בזוס מחזיק ב-11% מהחברה - אחזקה שאחראית למרבית הונו.
מיליארדרים נוספים שהמשיכו להתעשר גם בקורונה כוללים את אלון מאסק, מנכ"ל טסלה, שמאז 1 בינואר נוספו להונו 25.8 מיליארד דולר, ואריק יואן, מייסד זום, שהונו הוכפל כמעט פי 4 ל-13.1 מיליארד דולר.
2 צפייה בגלריה
ג'ף בזוס מקינזי בזוס מתגרשים
ג'ף בזוס מקינזי בזוס מתגרשים
גם לא יצאה מופסדת. ג'ף בזוס ומקנזי בזוס בימים טובים יותר
(צילום: AP)
גרושתו של בזוס, מקנזי בזוס, שקיבלה אחזקה של 4% באמזון כחלק מהסדר הגירושים ביניהם, היא בעלת שווי הון של 56.9 מיליארד דולר, שמעניק לה את המקום ה-12 בדירוג העשירים של בלומברג. לאחרונה, היא הפכה לאישה השנייה העשירה בעלם אחרי יורשת לוריאל פרנסיס בטנקור מאיירס.
לעומת זאת, אמנסיו אורטגה, הבעלים של רשת זארה הפסיד השנה 19.2 מיליארד דולר - הסכום הגבוה ביותר מקרב כל החברים ברשימה של בלומברג. גם וורן באפט הפסיד השנה 19 מיליארד דולר, בעוד הונו של ברנר ארנו שעומד מאחורי ענקית מוצרי היוקרה הצרפתית LVMH התכווץ ב-17.6 מיליארד דולר.
ובכל זאת, ההון המצרפי של 500 האנשים העשירים בעולם עומד כעת על 5.93 טריליון דולר, עלייה לעומת 5.91 טריליון דולר בתחילת השנה.