חברת ויתניה הציבורית, העוסקת בייזום ובניית משרדים ומגורים ונסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב לפי שווי של 953 מיליון שקל, דיווחה היום (ג') כי חתמה הסכם עם חברות שבבעלות איש העסקים בני לנדא לרכישת 50% מקרקע בשטח של כ-14 דונם בקריית המדע בנס ציונה (מתוך חטיבת קרקע גדולה יותר שבבעלות קבוצת לנדא העוסקת בתחומי הטכנולוגיה).
על הקרקע יקימו החברות יחד פרויקט משולב של תעשייה, מעבדות ומשרדים, ותשכיר חלק מהשטחים לקבוצת לנדא עצמה. בגין הקרקע ויתניה תשלם 35 מיליון שקל ממקורותיה העצמיים. עלויות הקמת הפרויקט מוערכות בכ-320 מיליון שקל. העסקה כפופה להעמדת מימון בנקאי שיוסכם על שני הצדדים. דמי השכירות השנתיים שתשלם לנדא לעסקה המשותפת עומדים על כ-12.6 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
פארק המדע נס ציונה
פארק המדע נס ציונה
פארק המדע בנס ציונה
(צילום: יח"צ)
לפי הדיווח, ויתניה תרכוש מקבוצת לנדא מחצית מכל הזכויות וההתחייבויות בקרקע, לרבות זכויות בנייה קיימות בשלב א' של הפרויקט וכן זכויות בנייה עתידיות שיוקצו. הפרויקט ישתרע על שטח בהיקף של כ-38 אלף מ"ר שיכלול משרדים, מעבדות ואולמות ייצור, וכן שני מרתפי חניה בשטח כולל של כ-24 אלף מ"ר.
שתי החברות יחזיקו במבנה במשותף בהסכם שיתוף. את ניהול הבנייה תבצע חברת SGS, מבעלות השליטה בויתניה, וקבוצת לנדא תשכור בפרויקט כ-1,000 מ"ר שטחי משרדים, כ-8,000 מ"ר שטחי מעבדה, כ-4,800 מ"ר שטחי ייצור, כ-1,500 מ"ר שטחי מרפסות ופטיו וכן כ-200 חניות. תקופת השכירות צפויה ל-15 שנה עם אופציה להארכה לעוד 10 שנים. יתרת השטחים יושכרו בשוק החופשי.
את העסקה הובילה מיכל כספי-שפירא ואת הצדדים ייצגו עוה"ד אמיר חן, שרונה חיים פור-אברמוביץ ושאול מזרחי ממשרד פישר ושות' מטעם קבוצת לנדא ועוה"ד אייל מרום וליאור רלוי ממשרד גורניצקי ושות' מטעם ויתניה.
עפר זיו, מנכ"ל ויתניה מסר: "מדובר בעסקה מורכבת, שמסדירה את כל ההיבטים של הקמת הפרויקט מרכישת הקרקע, דרך הבנייה, הניהול המשותף ועד להשכרת חלק מהשטחים לחברת לנדא. פארק המדע בנס ציונה הוא מפארקי ההייטק הוותיקים והגדולים בארץ, וזוכה לביקושים גבוהים. כיום הוא מאכלס חברות כגון HP, אלביט ואפלייד מטיריאלס, וכן נהנה מקרבה למוסדות אקדמיים-מחקריים, כגון מכון ויצמן והמכון למחקר ביולוגי, וכן לתחנת הרכבת.