עובדים ברשת מטבחי לוגת הגישו היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למנות נאמן לחברה. העובדים טוענים באמצעות עו"ד ליזה חדש כי "מדובר בנסיבות מצערות בהן החברה, אשר הפעילה את מותג המטבחים הנודע 'lugut' נקלעה לצוק העיתים. ביום 13.12.2020, הודיעה החברה לעובדים כי בשל מצבה הכלכלי הקשה אליו נקלעה, הלכה למעשה היא חדלת פירעון ואין לה יכולת לשלם את משכורות העובדים בגין חודש 11/2020 והחלק היחסי מחודש 12/2020".
בהמשך ישיר לכך, השופט חגי ברנר הוציא צו איסור דיספוזיה לחברה. כלומר, צו האוסר על ביצוע העברת נכסים ופעולות בנכסי החברה. השופט הורה לחברה להגיב עד ה-17 בדצמבר.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מדובר בחברה ותיקה אשר עוסקת בייצור, שיווק ועיצוב מטבחים וארונות אמבט. החברה העסיקה כ-40 עובדים, שביניהם עובדי ייצור, עובדי שיווק, מעצבי פנים ועובדי מנהלה. החברה מייצרת את מוצריה במפעל בשדרות, והמכירות מתבצעות באולמות מכירה ברעננה ובבני ברק.
1 צפייה בגלריה
(צילום: shutterstock)
העובדים שהגישו הבקשה טוענים כי דחיפות הבקשה והדרישה למינוי נאמן "נעוצים בעובדה כי במפעל הייצור קיימים מטבחים רבים גמורים ו/או בשלבי ייצור סופיים/שונים, וקיימת דחיפות במינוי לאלתר של בעל תפקיד אשר ייקח לידיו את המושכות באופן מיידי, וזאת על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים לחברה ולנכסיה, בשל החשש שנושיה יפעלו באופן חד צדד ובלתי מבוקר תוך עשיית דין עצמי.
"כמו כן, במצב הדברים נכון למועד זה, כל יום שעובר ללא מינוי בעל/ת תפקיד מטעם בית המשפט אוזלים הסיכויים לשיקום החברה ככל וקיימת היתכנות לשיקום. יובהר כי דחיפות הבקשה נובעת בין היתר נוכח מצבם הקשה של עובדי החברה אשר לא קיבלו שכר בגין חודש נובמבר ומחצית חודש דצמבר, כאשר עם מתן צו בדחיפות האפשר יזכו להיפרע ולהסתייע תזרימית באמצעות גמלת המוסד לביטוח לאומי". עוד טוענים העובדים כי לקוחות של החברה פונים לעובדים בדרישה וטענה ולעובדים אין מענה וקיים צורך דחוף במינוי בעל תפקיד אשר "יעשה סדר בבלגן" ויטפל בענייניה של החברה אשר הינה חדלת פירעון.
עו"ד אביחי ורדי, בא כוחה של מטבחי לוגת, מסר בתגובה: "החברה הינה חברה ותיקה מאוד שבין היתר בשל משבר בקורונה נקלעה לקשיים בתזרים המזומנים. החברה עושה רבות על מנת להקטין את הנזקים לציבור לקוחותיה ונמצאת בקשר עם מספר משקיעים אשר מביעים ענין בהשקעה בחברה ובמוניטין שצברה".