תזכורת: ראיון עם הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור
(צילום: אלכס גמבורג, ירון ברנר)
שר הכלכלה, עמיר פרץ, התייחס להצהרתו של שר האוצר, ישראל כץ, הערב ממנה עולה כי הסיכום שהתקבל לדבריו ביום רביעי בערב בוועדת השרים לקורונה, לפיו יוקצו חצי מיליארד שקל לסיוע למעסיקים ששמרו על עובדיהם למרות משבר הקורונה - לא יכובד. לדבריו, "המתווה לוקה בחסר".
כץ הציג הערב את מתווה עידוד התעסוקה השנוי במחלוקת לפיו עבור כל עובד שהוצא לחל"ת ויחזור לעבודה אחרי 1 ביוני, יקבלו המעסיקים 7,500 שקל בארבע פעימות, ועל כל עובד שהוחזר במאי - 3,500 שקל; מעסיקים (בעיקר עסקים קטנים) שהחזירו עובדים לפני כן לא יקבלו שקל, וכך גם מעסיקים ששמרו על עובדיהם למרות הפגיעה בהכנסות בעקבות משבר הקורונה.
1 צפייה בגלריה
ישראל כץ ועמיר פרץ
ישראל כץ ועמיר פרץ
שר האוצר ישראל כץ ושר הכלכלה עמיר פרץ
(צילום: אבי מועלם, חגי דקל)
פרץ אמר הערב: "מתווה עידוד התעסוקה שהציג כץ לוקה בחסר, שכן הוא מתעלם מההחלטה שהתקבלה בוועדת השרים לטיפול במשבר הקורונה, לפי הנחיית ראש הממשלה שקיבל את דרישתי שלפיה יוקצו 500 מיליון שקל, עם אפשרות להגדלתם למיליארד שקל בהתאם לצורך, לטובת מענקים למעסיקים ששימרו את עובדיהם למרות שהכנסותיהם ירדו ביותר מ-25%".
שר הכלכלה הוסיף, כי "אעלה מחר בישיבת הממשלה הצעה לתקן את המתווה כך שיעמוד בסיכומים, ולא יזנח את המעסיקים שפעלו בהגינות, ובשל הגינותם לא זכאים לשום פיצוי”.
כץ בנאומו הערב אמר כי מראש הוחלט ש-500 מיליון שקלים מתוך ה-6 מיליארד שהוקצו לנושא - יחולקו בדרך שונה. לדבריו, "החלטתי לפתוח את זה לשימוע ציבורי. נפנה לציבור ונבקש להשמיע לנו רעיונות איך הוא חושב שצריך לחלק כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר".