כלכלה בצל הקורונה: צפו בריאיון עם יו"ר איגוד תעשיות המזון באולפן ynet
(אורי דוידוביץ)


אם אתם גרים בת"א ומעדיפים להימנע מהצפיפות ברשתות השיווק, תוכלו להזמין משלוח מאתר שופרסל אונליין היום ולקבל את ההזמנה ב-8 באפריל. כלומר, עוד כשבועיים. זה בתנאי שהאתר לא יקרוס באמצע הקנייה. אם אתם מתגוררים בגבעתיים היא תגיע קצת יותר מוקדם: ב-2 באפריל. לירושלים, ב"ש וחיפה ההזמנות יגיעו ב-31 במרץ, עוד כשבוע. כך או אך, הזמנה למחר או לסופ"ש לא תוכלו לקבל.
ברמי לוי באינטרנט, לא תצליחו למצוא חלון למשלוחים אם אתם גרים בת"א, ראשל"צ ובירושלים. גם לחיפה לא הצלחנו למצוא חלון משלוחים. אין זמני שילוח ונראה שהמשלוחים נחסמו. לגבעתיים אפשר להזמין, רק שהמשלוח יגיע ב-31 במרץ. "כשיש עומס האתר נסגר בחצות ונפתח שוב למחרת", מסביר רמי לוי. "אנחנו שולחים רק עד 9-8 ימים לא יותר, זו הסיבה. אנחנו נותנים קדימות לאנשים מבוגרים – אפשר לעשות זאת דרך שירות הלקוחות הטלפוני".
1 צפייה בגלריה
שקיות נייר עבות במשלוחים של שופרסל
שקיות נייר עבות במשלוחים של שופרסל
משלוחי שופרסל
(צילום: אלה אילת)
אלא שאם תתקשרו לשירות הטלפוני לא בהכרח תצליחו להשיג מענה. ב-23 במרץ התקשרנו לשירות של שופרסל, בעקבות תלונה של לקוח שטען שאין מענה והמתנו 20 דקות על הקו עד שנותקה השיחה ולא הצלחנו להגיע למענה אנושי. גם את השירות של רמי לוי בטלפון לא תפסנו ולא הצלחנו להשיג מענה טלפוני בויקטורי.
לגבי המענה הטלפוני של רמי לוי, הוא מסר כי המענה לא פעיל כרגע בגלל שריפה שפרצה בבניין וכי מטפלים בזה.
גם באתר של יינות ביתן הצלנו להזמין רק לתחילת אפריל וכך גם בטיב טעם וויקטורי. בוויקטורי מסרו שזה משתנה ברמה יומית. "אנחנו עם אלפי הזמנות ביום".
יוסי שליו, סמנכ"ל סחר ושיווק טיב טעם מסביר כי "הצלחנו לארגן 100 חלונות מעכשיו לעכשיו והם התמלאו ב-10 דקות. וזה עוד כשחלק מהעובדים בבידוד. עברנו לעבודת לילה בנושא ליקוטים כדי להספיק לתת 150-200 שילוחים ברמה יומית. זה פי 10 מהיכולת שלנו. אנחנו באתר על קצה גבול היכולת ובחנויות אנחנו עובדים עד הלקוח האחרון".
בינתיים, ברשתות מדווחים על הסתערות מחודשת על הסניפים מחשש למעבר לסגר מלא. המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו, אמר אתמול שהוא ממליץ על מעבר לסגר מלא וחלוקת מנות קרב לאזרחים. האמירה הזאת צפויה להגביר את קצב הקניות ברשתות, אחרי שזה נרגע מעט בשבוע שעבר.
כפי שפורסם ב-ynet ו"ידיעות אחרונות", ברשתות מעריכים כי יתכנו חוסרים במוצרים כשרים לפסח, כיוון שישראלים שנוהגים בדרך כלל לטוס לחו"ל בפסח נשארו בארץ, עקב הצטיידות הצבא ובשל צריכת יתר של צרכנים.
משופרסל נמסר בתגובה: "בעקבות ביקושי שיא חריגים מאד בהיקפם לאור אירועי התקופה, בחלק מהאזורים ישנה דחייה של חלון האספקה במספר ימים. אנו מרחיבים מאד את היקפי הפעילות, לרבות גיוסי למעלה מ- 1,500 עובדים לחברה בשבוע האחרון והכשרת עשרות סניפים נוספים לפעילות אונליין, ביצוע עבודת לילה סביב השעון - הכל בכדי לתת מענה לצרכי הלקוחות בימים אלו ולהרחיב את השירות ככל הניתן".