אראל פורש מקבוצת אי.די.בי ומתפקידו כיו"ר סלקום. לכלכליסט נודע כי אראל הודיע הבוקר למנכ"ל אי.די.בי ערן סער על כוונתו לפרוש מהתפקיד.
במכתב ששיגר לאדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי ולחברי דירקטוריון סלקום כתב אראל, כי הוא עוזב בעיתוי זה משום ש"בתוך כל הקשיים של עולם התקשורת הישראלי, סלקום הולכת בנתיב הנכון. רכשנו יחד עם תש"י וחברת חשמל את חברת IBC שמעמידה תשתיות סיבים עצמאיות. תכננו ומוציאים לפועל תוכנית התייעלות מקיפה, שבמסגרתה אנו הופכים לחברה יעילה ורזה יותר. שיפרנו את מבנה ההון של החברה. סיימנו סכסוך עבודה וחתמנו הסכם חדש עם העובדים. חתמנו על רכישת גולן וצירפנו את אבי גבאי כמנכ"ל והוא נכס אמיתי לסלקום".

1 צפייה בגלריה
עמי הראל
עמי הראל
יו"ר סלקום, עמי הראל
(צילום: אוראל כהן)
אראל הוסיף במכתב: "אנחנו מכירים עשרים שנה ביכולתך להוביל את החברה להצלחה". הוא הודה לאלשטיין וסער, חברי הדירקטוריון וההנהלה של סלקום וראש הוועד ועובדי החברה על העבודה המשותפת.
בנימה אישית הוסיף אראל לאלשטיין: "מודה לך מאוד על השנים שאנחנו עובדים יחד ומאחל לך מכל ליבי שתרווה נחת בישראל. אתה מאמין גדול במדינה והיה לי עונג לראות אותך זורח משמחה בכל פעם שאתה מגיע ארצה. שאלתי אותך בעבר עד מתי להישאר בסלקום? ענית : עד שיבוא המשיח".
אראל הוסיף כי בכוונתו לעסוק במספר חברות בתחום האגרוטק.

מחלוקת בנוגע לעיתוי ההנפקה

אראל "שרד" בתפקידים בכירים באי.די.בי תחת שלושה בעלי שליטה, משפחת רקנאטי, נוחי דנקנר ונאדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. עם זאת כיום הוא משמש יו"ר סלקום ודירקטור באלרון בלבד ונפרד מתפקידים אחרים כבר בעבר.
כבר בספטמבר האחרון פורסם בכלכליסט על מתיחות בין אלשטיין לאראל שצפוי בעקבותיה לעזוב את התפקיד. הרקע למתיחות היתה מחלוקת בנוגע לעיתוי ההנפקה והיקפה, כשאראל החליט לקבל את ההחלטות בדירקטוריון בהתאם לצרכי החברה ולא של בעל השליטה.
עיתוי הפרישה איננו מפתיע לאור חתימת ההסכם לרכישת גולן טלקום בשבוע שעבר, עסקה שאראל עשה מאמץ על מנת שתצא לפועל.
יצוין, כי סלקום החליפה בחודשיים האחרונים גם מנכ"ל לאחר שניר שטרן עזב במפתיע לפז. החברה נמצאת בתקופה מאתגרת, למרות שהתאוששה משפל של שווי של פחות ממיליארד שקל. אראל שימש יו"ר סלקום מ-2006, תפקיד אליו מונה בידי בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר. לחברה חוב של כ-2 מיליארד שקל, ואת 2019 היא מסיימת בהפסד.