רועי ברוכיאל, הטוען שהוא חבר ילדות של איש העסקים משה חוגג ושימש לטענתו כעוזרו האישי של חוגג, וערן עוקשי ששימש לטענתו מאז 2015 כמנהל חשבונות בקרן ההון סיכון סינגולריטים הקשורה לחוגג, הגישו היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך כ-18 מיליון שקל נגד חוגג ועוד מספר אנשי עסקים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
על הנתבעים נמנה גם עדי שלג, שהיה עד המדינה בפרשת נוחי דנקנר, ולדברי שני התובעים, הנתבעים הם כביכול שותפים בקרן סינגולריטים. התובעים, באמצעות עו"ד אילן סופר ועו"ד אלעד בקר, טוענים כי השקעתם במספר מיזמים בקרן ירדה לטימיון וכי חייבים להם כספים.
1 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג
(יח"צ)
בתביעה נטען כי "הנתבעים הקימו חברות רבות, שבדיעבד התבררו כחברות קש בהן לא היתה כמעט פעילות, רק כדי שיוכלו לגייס באמצעותן מאות מיליוני דולרים במצגי שווא שקריים. בסמוך לאחר גיוס הכספים רוקנו הנתבעים את החברות והותירו אותן ללא פעילות מהותית ואת המשקיעים, ובהם התובעים, כשידיהם על ראשם עם נזקים כספיים אדירים".
עוד טוענים התובעים כי קרן סינגולריטים מהווה פלטפורמה לגיוס השקעות ממשקיעים פרטיים ומשקיעים פיננסיים לצורך הקמת מיזמים עסקיים שונים, וכי בשנים 2018-2017 החלק העיקרי של מיזמי סינגולריטים נותב לתחום המטבעות הדיגיטליים.
התובעים טוענים בתביעה כי "מתוקף ההיכרות ביניהם שידלו הנתבעים את התובעים להשקיע באופן אישי במיזמים של סינגולריטים וכן לגייס עבורם סכומי כסף משמעותיים ממשקיעים שונים ובהם בני משפחה וחברים קרובים. אלא, שבמרוצת הזמן ובדיעבד התבררה לתובעים תוכנית המרמה... התובעים נדהמו לגלות כי בפועל אין מדובר במיזמים עסקיים שנועדו למקסם את רווחיהם של המשקיעים אלא בתוכנית זדונית מצד הנתבעים לבזוז את כספי המשקיעים. למשקיעים הוצג מצג שווא לפיו קיימת פעילות במיזמים, אך בפועל לא התקיימה בהם כמעט לחלוטין פעולה ריאלית, אלא לכל היותר תפעול מלאכותי... לאחר שגויסו הכספים לקופת המיזמים, החלו הנתבעים לבזוז את הקופה ולהבריח את כספי המשקיעים לכיסיהם הפרטיים".
עוד טוענים התובעים כי המיזמים הוקמו באופן פורמלי באמצעות חברות זרות, אך בפועל "הניהול והשליטה בוצעו במישרין על ידי הנתבעים ממשרד סינגולריטים ברמת גן". בנוסף, נטען בתביעה כי הנתבעים יצאו "במסע בזבוזים חסר תקדים שלא היה מבייש את הזאב מוול סטריט. מסע הבזבוזים כלל רכישת מכוניות יוקרה, טיסות סביב הגלובוס במטוסים פרטיים, הזמנת סוויטות במלונות פאר במאות אלפי שקלים ועוד".

"נחשפתי להתנהלות מזעזעת של חוגג"

בתביעה נטען גם כי ברוכיאל, ששימש לטענתו כעוזרו האישי של חוגג, "נחשף במהלך עבודתו להתנהלות מזעזעת מצידו של חוגג. כתוצאה מכך ברוכיאל סובל עד היום מסיוטים".
עוד טוענים השניים כי מתוך אמון מוחלט בחוגג ובשאר הנתבעים, התובעים פעלו במרץ לשכנע ולגייס את קרוביהם להשקיע במיזמים. "לאחר שהמיזמים התרסקו וכשלו, התובעים נותרו להתמודד גם עם הנזקים האדירים שנגרמו לקרוביהם".
יש לציין כי מנספחים שהוגשו לתביעה עולה כי הנתבעים מכחישים בתוקף את הטענות נגדם. טרם הוגש כתב הגנה.
מטעמו של חוגג נמסר: "לתביעה שהוגשה קדם הליך שלא ניתן לכנותו, אלא כניסיון סחיטה כלפי חוגג. מדובר בטענות קלושות ותלושות שאין בהן דבר, זולת ניסיון מגונה לנסות ולקבל כספים מחוגג ושותפיו שלא כדין. הפער העצום בין השכר אותו קיבלו נהג פשוט בחברה ומנהל חשבונות לבין סכום התביעה מלמד גם הוא, שעניין לנו בשני סחטנים קטנים. לחוגג ראיות רבות המוכיחות את הליך הסחיטה ואלה יוצגו בפני הגורמים המתאימים.
"מדובר בשני עובדים מתוסכלים שהוצאו לחל"ת במהלך משבר הקורונה, ושלימים התברר שגנבו מסמכים מהחברה, בניסיון לסחוט את חוגג. חוגג כמובן לא שיתף פעולה עם ניסיון נלוז זה, ומכאן התביעה. עצם העובדה שהנתבעים פנו לתקשורת עוד בטרם הומצאה התביעה לחוגג מדברת גם היא בשם עצמה ומלמדת היטב על המניעים הפסולים של מגישיה. חוגג משוכנע שבתום הדיון המשפטי ידו תצא על העליונה ושני העובדים לשעבר יחויבו בתשלום הנזקים הרבים שגרמו בהתנהלותם הפסולה, שלא לומר הפלילית".