בשורות טובות לתיאטרון הצפון, עובדיו ומנוייו: חודשיים בלבד לאחר שמונה, ביקש הנאמן של התיאטרון, עו"ד רון חכים למכור אותו לבמאי גדי צדקה, מבעלי התיאטרון העברי, תמורת כ-2.6 מיליון שקל.

על פי ההסדר, הסכום הכספי שמשולם לנושים הכספיים הוא כ-2.6 מיליון שקל, אבל בנוסף מסופקים כרטיסים למנויים ורוכשי כרטיסים שנשייתם נאמדת בכ-6.2 מיליון שקל. מעבר לכך, על פי ההצעה עוד כ-6 מיליון שקל יושקעו בשיפוץ ההיכל והפיכתו לאולם חדיש. כלומר, סך הכל מדובר בהתחייבות של הרוכש הנאמדת בכ-15 מיליון שקל.
גדי צדקה מנהל התיאטרון העבריגדי צדקה מנהל התיאטרון העברי
גדי צדקה מבעלי התיאטרון העברי
(צילום: רפי דלויה)
במקביל, הגיש הנאמן בקשה למתן צו שיקום קבוע לתיאטרון הצפון. על פי ההצעה שאישורה כפוף לבית משפט, מבקש הנאמן לאשר כי הבעלים החדשים יהיה גדי צדקה או תאגיד מטעמו. מהדו"ח שהגיש הנאמן עולה כי במסגרת ההסדר שגיבש הנאמן עו"ד חכים עם צדקה הרי שלא רק שהתיאטרון ימשיך לפעול ולהציג, אלא ההיכל עצמו ישופץ בהשקעה של מיליוני שקלים, תוקם להקת שחקנים ובית ספר למשחק, מרבית העובדים (כ-80%) יוכלו להיקלט בתיאטרון העברי, וחשוב מכל - כ-21 אלף מנויים ורוכשי כרטיסים יקבלו את מלוא כמות הכרטיסים שנרכשו על ידם, באותם מקומות ספציפיים שנרכשו על ידם, לבחירתם מתוך מבחר ההצגות וההופעות שיוצגו בתיאטרון במשך שנתיים מתום הגבלות הקורונה.
עו"ד רון חכיםעו"ד רון חכים
עו"ד רון חכים
(צילום: אורן שליו)
בית המשפט המחוזי בחיפה הוציא לאחרונה צו הקפאת הליכים לתיאטרון הצפון מרכז אומנויות הבמה. התיאטרון הגיש ביולי בקשת הקפאת הליכים. זאת לאחר שהוא צבר חובות של כ-13 מיליון שקל. החברה תיאטרון הצפון נוסדה בשנת 1993 ונחשבת למוסד ידוע בצפון.
הנאמן, עו"ד רון חכים, מיוצג על ידי עורכות הדין שרון חכים ואפרת לרנר ממשרד אטיאס, גראור, וישניצקי, ענבר, חכים ושות'. גדי צדקה מיוצג על ידי עו"ד אורן סלעי ממשרד שחף, סלעי, גולדברג ועובדי התיאטרון מיוצגים על ידי עורכת הדין ליזה חדש.