הקורונה מרחיבה את הפערים הכלכליים: ריאיון עם פרופ' דן בן דוד. צפו
(צילום: שחר גולדשטיין)

משרות פנויות של 6,436 מהנדסים, מהן 4,554 מפתחי תוכנה, ו-3,747 עובדי מכירות - מחכות לאיוש, דווקא ערב הסגר השני. כך מתברר מדו"ח מספר המשרות הפנויות במשק לחודשים יוני עד אוגוסט שפרסמה היום (שלישי) הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס).
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
מהדו"ח עולה כי בחודש אוגוסט היו במשק הישראלי 58,700 משרות פנויות לעומת רק 53,100 בחודש יולי. נראה מהנתונים כי עובדים השוהים בחל"ת אינם ממהרים, בחלקם, לחפש עבודה, שכן יהיו באוגוסט, הרבה לפני הסגר השני, גם 2,643 משרות פנויות של מלצרים ומוזגים וגם 2,436 משרות של עובדי מטבח וניקיון במוסדות ובמשקי בית.
לשכת התעסוקה בחולוןלשכת התעסוקה בחולון
לשכת התעסוקה בחולון
(צילום: קובי קואנקס)
עוד חסרים עובדים ב-3,373 משרות של מטפלים סיעודיים במוסדות ובמשקי בית ו-2,119 רצפים, סתתים, טייחים, מסגרם ועובדי שלד בתחום הבנייה. אפילו 1,099 פקידים חסרים כיום במשק.
שיעור המשרות הפנויות לחודש אוגוסט היה 2.34% לעומת רק 2.14% משרות פנויות במשק בחודש יולי.
עלייה ניכרת מאוד במשרות הפנויות הייתה באוגוסט בעיקר של מלצרים ומוזגים - 59% יותר מאשר בחודשים מאי עד יולי. עליה גדולה הייתה באוגוסט גם במשרות של טכנאי רשתות ומערכות מחשבים - 42% יותר משרות פנויות מאשר במאי עד יולי. 26% משרות פנויות יותר היו של טבחים ו-23% משרות יותר היו של עובדי מכירות בחנויות ומוכרים בדוכנים ובשווקים.
ירידה ניכרת במשרות הפנויות הייתה רק בתחום בוני בתים, בנאים ומניחי בטון, יתכן שבשל ירידה בבנייה בעת האחרונה. ירידה של 3% הייתה בנציגי מכירות טלפוניים וירידה של 1% באוגוסט לעומת מאי עד יולי במטפלים סיעודיים במוסדות ובמשקי בית.