הטחת המהלומות בין תושבי בקעת הירדן לרשות המים עולה מדרגה: ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, אלחייני דוד, מאשים את הרגולטור שאחראי על משק המים בחוסר היכולת לעמוד בביקוש המקומי שם. במכתב ששלח אלחייני לראש רשות המים, גיורא שחם, הוא מאשים אותו ב"במחדל ולהתנהלות הרשלנית", תוך הטלת האחריות על חברת מקורות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
רשות המים שלחה אתמול מכתב למקורות שם היא מאשימה אותה בהסתרת תקלות לכאורה בקידוחי המים בבקעה, מה שהביא אותה לאיים בשימוע לחברה על חוסר היכולת לספר לחקלאים מים לגידולים השונים שם. לפי אלחייני מדובר ב"עיוות של המציאות של השתלשלות האירועים המובאים, כאשר הרשות בראשותך לא בוחלת במעשיה במקום להשיב לגופו של עניין".
2 צפייה בגלריה
גיורא שחם, ראש רשות המים
גיורא שחם, ראש רשות המים
גיורא שחם, ראש רשות המים
(צילום: גיל נחושתן)
אלחייני טוען שרשות המים "מונעת בכל דרך לתת מענה לאספקת המים ובעקיפין גורמת נזק לחקלאי הבקעה", זאת לאחר שלא אושרו לכאורה תוכניות פיתוח שם שעשויים היו לסייע לחקלאים, מה שמוביל את דוד למסקנה ששחם צריך להתפטר מתפקידו.
2 צפייה בגלריה
דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן
דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן
דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן
(צילום: יח"צ)
מרשות המים נמסר בתגובה: "אלחיאני משרת את מונופול מקורות במקום את החקלאים ולכן הוא זה שצריך להתפטר. הדברים שלו מנותקים לחלוטין מהמציאות. במקום לדאוג לחקלאי בקעת הירדן ולקדם תכניות חשובות למשק המים באזור, אלחיאני בוחר לדבר מפי מקורות ולהתעלם ממחדל שיצרה החברה ופוגע בחקלאים אותם הוא אמור לייצג. במקום לדרוש ממקורות טיפול מיידי במחדל ולדאוג שאספקת המים תגיע לחקלאים, נראה שכל מה שמעניין אותו זה אינטרסים פוליטיים צרים".