עלייה במפוטרי היי-טק: ריאיון עם שניים מהם לאולפן ynet
(צילום: ניצן דרור)

עוד פיטורים בחברת היי-טק גדולה: כמעט שלושה חודשים לאחר שהוציאה את מרבית עובדיה בארץ לחל"ת הודיעה חברת היר מוביליטי (HERE Mobility) לעובדים על סגירת המרכז ופיטורים של כמעט 200 עובדים, כך נודע לכלכליסט. הסגירה מגיעה בעקבות החלטת דירקטוריון החברה להתמקד בפעילות הליבה של החברה ולוותר על הפעלת המרכז בישראל.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בשיאו מנה המרכז בישראל מעל ל-200 עובדים אך בתחילת מאי, הוציאה החברה לחל"ת עובדים מכל המחלקות, לרבות פיתוח, שיווק ואדמיניסטרציה וכעת נשלחו הביתה כ-150 איש נוספים.
1 צפייה בגלריה
ליעד יצחק מנהל חטיבת המובייל של Here Mobility
ליעד יצחק מנהל חטיבת המובייל של Here Mobility
ליעד יצחק מנהל חטיבת המובייל של Here Mobility
(צילום: דניאל שטרן)
HERE Mobility היא חברת בת של ענקית המיפוי הגרמנית HERE שהוקמה כ-NAVTEQ לפני כ-30 שנה, וב-2011 רכשה אותה נוקיה, כדי שתתפקד כחטיבת שירותי המיקום שלה. שנה לאחר מכן היא מוזגה עם שאר שירותי המיפוי והניווט. באוגוסט 2015 נרכשה על ידי BMW, אאודי ודיימלר-מרצדס בחלקים שווים ב-2.8 מיליארד אירו.
היר מוביליטי מפתחת מערכות לשירותי תחבורה ולמעשה מהווה מערכת לחיבור שירותי נסיעות שונים על גבי פלטפורמה אחת. המערכת שלה מיועדת לחברות מוניות, חברות הסעה ועוד שרוצות לשכלל את היכולת שלהן לנהל ולקבל הזמנות בדומה לליפט, אובר ואחרות.
החטיבה בישראל אחראית על פיתוחי שירותים למובייל. בין השירותים שפותחו בה Here Marketplace - שוק מקוון שיאפשר לחברות להגיע למספר רב של לקוחות חדשים עסקיים ופרטיים. מוצר נוסף שפותח בישראל הוא דיספאץ', פתרון אופטימיזציה וייעול ניהול תעבורת ציי רכב. המערכת החדשה כוללת מערכת ניהול Web עבור מנהל צי הרכב לצד אפליקציה ייעודית לנהג, שמחברת ביניהם, ומסייעת בשיפור ביצועים והגדלת ביקושים והכנסות.
מהחברה נמסר כי "בעקבות השפעת משבר הקורונה על ההכנסות של חברת היר, התקבלה החלטת חבר מנהלים לצמצם את העלויות ולהתמקד בעסקי הליבה של החברה. כחלק מההחלטה הזו אנחנו נאלצים להודיע היום על סגירת הפעילות של היר מוביליטי.
"החברה קמה לפני שלוש שנים עם חזון לחבר את עולם התחבורה על מנת ליצור שוק תחבורה פתוח וחופשי. לאורך שלוש השנים האחרונות צוות היר מוביליטי הגיע להישגים מרשימים הן באספקט הטכנולוגי והן באספקט העסקי. קרוב ל-1,000 חברות חלקו איתנו את החזון והתחברו לפלטפורמה שלנו.
"הצוות עבד קשה על מנת להגשים את החזון ואנחנו מעריכים מאוד את העבודה הקשה שלהם ומודים להם על כך. לצערנו, כתוצאה מהמשבר אין באפשרותנו להחזיק יותר את הפעילות הזו ונפרדים ממנה בצער רב. הנהלת החברה מחויבת לדאוג לעובדי החברה ונעשה את מירב המאמצים לסייע להם למצוא את העבודה הבאה שלהם".