עסקת רכישת רשת סופר יודה ע"י חברת פז נחתמה היום (א'). "סופר יודה תהפוך מרשת תל אביבית לרשת ארצית עם 50 סניפים. פז היא כוח משמעותי שבעזרתו נגיע למטרה". כך אמר ל-ynet יהודה גואטה, בעלי סופר יודה, עם חתימת ההסכם.
לפי ההסכם, פז תשלם 170 מיליון שקל עבור הרשת, 40 מיליון שקל מעל המחיר המקורי שפרסמה באוגוסט. 50 מיליון שקל מהסכום יופקד בנאמנות לשש שנים וישוחררו בהדרגה בהתאם לביצועי החברה.
העסקה וכן התמורה המוגדלת נחשפו בכלכליסט. פז פרסמה בדיווח מיידי את הנתונים הכספיים של סופר יודה. הכנסות הרשת בתשעה החודשים הראשונים של 2020 עמדו על 228 מיליון שקל, עם קצב מכירות של 300 מיליון שקל בשנה.
1 צפייה בגלריה
סופר יודה בתל אביב
סופר יודה בתל אביב
סופר יודה בתל אביב
(צילום: איל יצהר)
הרווחיות הגולמית של סופר יודה עומדת על  32%, סכום של 73 מיליון שקל. ה-EBITDA עומד על 21 מיליון שקל, בשיעור של 9% מהמחזור.
הרשת הנרכשת כוללת 16 סניפים ואמורה לפתוח בשבועות הקרובים שני סניפים נוספים. בכוונת פז, להרחיב משמעותית את היקף פעילות רשת סופר יודה, ולהכפיל את מספר הסניפים בה בתוך שלוש שנים.
2020 הייתה שנת שיא מבחינת תוצאות החברה. "חיבורה של הרשת לפעילות הקמעונאית הענפה של פז תוביל לסינרגיות משמעותיות בפעילות הסחר של הרשתות ובהגדלה משמעותית של היקף מועדון הלקוחות", נמסר בהודעת פז.
על פי ההסכם, גואטה ובני משפחתו יישארו בתפקידיהם לשלוש השנים הבאות לצורך העברת השליטה.
לדברי ניר שטרן, מנכ"ל קבוצת פז, "רכישת סופר יודה מחזקת את הזרוע הקמעונאית של פז ומבססת את מעמדה כשחקנית הנוחות המובילה בישראל. הרכישה תהווה פלטפורמת צמיחה משמעותית עבורנו ותסייע לנו להתבסס באחד מתחומי הקמעונאות הצומחים בישראל ובעולם".
את פז ייצגו בעסקה עורכי הדין ניב סיון, אוהד גראוב ושרון סלינס ממשרד הרצוג; את סופר יודה ובעל השליטה בה ייצגו בעסקה עורכי הדין עמית לייזרוב ורועי צמח ממשרד כספי.