רשת המלונות ישרוטל שנמצאת בשליטת קבוצת לואיס, של האחים דויד וברנרד לואיס (80%), מבקשת מבעלי המניות לאשר את תנאי שכרו המעודכנים של המנכ"ל ליאור רביב - כולל העלאה של 10% בעלות השכר ובונוס של רבע מיליון שקל על שנת 2020. כמו כן, מתבקשת האסיפה לאשר לרביב את עדכון מנגנון הבונוס.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
עבור המשקיעים במניית ישרוטל משבר הקורונה כבר מאחורינו כנראה, והמניה טיפסה לרמות שיא חדשות. ב-12% החודשים האחרונים עלתה מניית ישרוטאל ב-82%, כאשר שווי השוק הנוכחי של החברה עומד על 3.67 מיליארד שקל.
2 צפייה בגלריה
מלון ישרוטל ים המלח
מלון ישרוטל ים המלח
מלון ישרוטל ים המלח
(צילום: רועי עידן)
שווי התגמול המעודכן של רביב, אם אכן יאושר, עומד על 5.77 מיליון שקל ויורכב מעלות שכר של 2.18 מיליון שקל, בונוס פוטנציאלי, שחושב על פי נתוני 2019 שיותר רלוונטיים מהשנה שעברה, של 2.85 מיליון שקל; תשלום מבוסס מניות של 163 אלף שקל ותגמולים נוספים של 573 אלף שקל.
השכר של המנכ"ל יזנק ב-88% ביחס לתגמול שקיבל רביב עבור 2020, שבה הפחית משכרו בשיעור ניכר בשל המגיפה. ביחס לשכרו של רביבי בשנת 2019, שהיתה שנה שגרתית, גדלה חבילת התגמול החדשה ב-10.7%, שכן אז השתכר רביב 5.21 מיליון שקל.
2 צפייה בגלריה
ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל
ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל
ליאור רביב, מנכ"ל רשת ישרוטל
(צילום: אריאל בשור)
רביב מכהן כמנכ"ל רשת ישרוטל מאז אוקטובר 2010, והוא כיהן בתפקידים שונים ברשת מאז 1985. בין נימוקי ועדת התגמול של הדירקטוריון הוסבר כי הוא אחראי להתפתחות וצמיחת הרשת מעשרה בתי מלון פעילים לעשרים, כאשר בתוך חמש שנים היא צפויה להתרחב ולהגיע ל-30 מלונות ברחבי הארץ.
עוד צויין על ידי הדירקטוריון כי רביב ראוי לקבל את המענק, בגין שנת 2020, לאור זאת שעדכון התנאים שלו לא יצא לפועל בשנה שעברה ועל רקע "המנהיגות אותה הפגין בתקופה בה עסקי החברה נפגעו עקב התפרצות משבר הקורונה באופן אשר אפשר לה לצלוח את המשבר ולצאת ממנו מחוזקת".