תזכורת: מה יקרה בשוק הנדל"ן ביום שאחרי הקורונה? צפו בדיון באולפן ynet
(צילום: אלי סגל)

גוגל תשאיר את העובדים שלה בבית לפחות עד יולי בשנה הבאה, כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל המתבסס על אנשים המעורים בנושא. בכך הופכת גוגל לחברה הגדולה הראשונה בארה"ב שמכריזה באופן רשמי על לוח זמנים רחוק כל כך להמשך העבודה מהבית, לנוכח מגפת הקורונה.
המהלך צפוי להשפיע על קרוב ל-200 אלף עובדים במשרה מלאה ועובדי קבלן בחברה, וקרוב לוודאי שיפעיל לחץ על חברות טכנולוגיה גדולות נוספות שתכננו להחזיר את העובדים למשרדים כבר בינואר.
מטה גוגל בקליפורניהמטה גוגל בקליפורניה
מטה גוגל בקליפורניה
(צילום: shutterstock)
סונדר פיצ'אי, מנכ"ל אלפבית, החברה האם של גוגל, קיבל את ההחלטה בעצמו בשבוע שעבר לאחר דיון בקרב בכירי החברה, כך לפי אחד האנשים המעורים בנושא. לדבריו, פיצ'אי שוכנע בין השאר בשל הסימפטיה שחש כלפי העובדים עם משפחות וילדים, שאינם יודעים כיצד תיפתח שנת הלימודים הקרובה, אם בכלל. גם אם תיפתח שנת הלימודים, היא עשויה לכלול למידה מהבית, תלוי במקום המגורים.
לפי הדיווח, גוגל צפויה להכריז רשמית על ההחלטה בימים הקרובים והיא חלה על עובדי החברה במרבית המשרדים, כולל במטה בקליפורניה ובשאר המשרדים בארה"ב, כמו גם על מדינות כמו בריטניה, הודו וברזיל. עם זאת, גוגל פתחה חלקית משרדים קטנים יחסית במדינות שנחשבו ככאלה שלא נפגעו קשה מהקורונה כמו יוון, תאילנד ואוסטרליה. עד כה ההנחיה הייתה כי העובדים בגוגל ישובו למשרדים בינואר.
חברות הטכנולוגיה בעמק הסיליקון היו בין הראשונות שעברו לעבודה מהבית כבר במרץ, ולאורך הזמן הלכו והאריכו את ההנחיה. כך למשל, במיקרוסופט הודיעו לעובדים בניו יורק כי החזרה למשרדים צפויה להתבצע בסתיו, ואילו בסיילספורס מתכננים להחזיר את העובדים בסוף השנה.
לפי המקורבים, פיצ'אי חוקר באופן אישי את הנגיף, והחל לקרוא מחקרים בנושא עוד בינואר, לפני שהמגפה התפשטה בארה"ב. הוא אף עמד בראש ההחלטה לסגור את המשרדים במרץ.