שני בתים שהיו בבעלותו של ג'פרי אפשטיין, ושלפי המסמכים שהוגשו לבית המשפט הוא ביצע בהם חלק מהעבירות המיוחסות לו נגד נשים, מוצעים כעת למכירה עבור סכום כולל של קרוב ל-110 מיליון דולר. הבית הראשון הוא אחוזה באפר איסט סייד במנהטן, השוכנת במיקום נחשב במיוחד בין רחוב מדיסון והשדרה החמישית. היא מוצעת למכירה תמורת 88 מיליון דולר. לפי סוכנות הנדל"ן האמונה על המכירה מדובר ב"הזדמנות של פעם בחיים לרכוש את הבית הפרטי הגדול ביותר בניו יורק".
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
לפי מקורבים, אם הבית אכן יימכר במחיר המבוקש תהיה זו עסקת המכירה היקרה ביותר לבית עירוני (townhouse) בניו יורק. השיא הנוכחי נקבע בשנה שעברה ועומד על 77.1 מיליון דולר. הבית כולל שבע קומות ו-40 חדרים, ביניהם 10 חדרי שינה וחמישה חדרי רחצה. הוא משקיף על סנטרל פארק, ובגודל של מעל 2,600 מ"ר.
ג'פרי אפשטיין והבית בניו יורק למכירהג'פרי אפשטיין והבית בניו יורק למכירה
ג'פרי אפשטיין והבית בניו יורק למכירה
(צילום: גטי אימג'ס, Modlin Group)
הבית נבנה בשנות ה-30 של המאה הקודמת, בהמשך שימש כבית ספר וב-1989 נרכש על ידי המיליארדר לסלי ווקסנר, הבעלים של ויקטוריה סיקרט ומקורבו לשעבר של אפשטיין. הוא שילם עבור הבית 13.2 מיליון דולר, ועשור לאחר מכן מכר אותו לחברה באיי הבתולה שבראשה עמד אפשטיין עבור 20 מיליון דולר. הבית כולל גם פסלים וחלק ניכר מהרהיטים של אפשטיין, אם כי חפציו האישיים פונו מהמקום.
הנכס השני המוצע למכירה נמצא בפאלם ביץ', פלורידה והמחיר המבוקש עומד על 21.9 מיליון דולר. הבית הזה הוא בגודל 1,300 מ"ר, משקיף לאוקיינוס וכולל שישה חדרי שינה ו-7.5 חדרי רחצה. כמו כן, הבית כולל בריכה, ביתן בריכה, מגורים לעובדים וחנייה מקורה לשלוש מכוניות. הבית מרוחק פחות משני ק"מ מאתר הנופש מאר - א לאגו שבבעלותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אפשטיין רכש את הבית ב-1990 עבור 2.5 מיליון דולר.
ביתו של ג'פרי אפשטיין בפאלם ביץ'ביתו של ג'פרי אפשטיין בפאלם ביץ'
ביתו של ג'פרי אפשטיין בפאלם ביץ'
(צילום: אם סי טי)
אפשטיין הוא עבריין מין מורשע שהואשם על ידי נשים רבות כי תקף אותן מינית בשלל הנכסים שלו בארה"ב, כולל השניים המוצעים למכירה. הוא התאבד בשנה שעברה בעת שהיה במעצר. בבעלותו הייתה גם חווה בניו מקסיקו, דירה בפריז ואי פרטי האיי הבתולה האמריקאים. ההערכה היא כי גם שאר הנכסים יוצעו בקרוב למכירה. ההכנסות ממכירת הנכסים הנוכחיים יעברו לעזבונו של אפשטיין, שמנהליה הקימו לאחרונה קרן לפיצוי הקרבנות.