הסכמות ביינות ביתן: כחודש אחרי שהכריזו על סכסוך עבודה על רקע תוכנית ההתייעלות שעוברת קבוצת יינות ביתן, הגיעו עובדי מגה להבנות עם הנהלת החברה.
>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
במסגרת ההבנות, המרכז הלוגיסטי של מגה בקיבוץ אייל ייסגר ויעשה מאמץ לנייד את עובדי המרלו״ג לסניפים סמוכים. הצדדים לא פירטו לאילו הבנות הגיעו ביחס לכוונת החברה לצמצם את היקף העובדים בסניפים, ולא נמסר כמה עובדים יאלצו לסיים את עבודתם במסגרת מהלך ההתייעלות.
1 צפייה בגלריה
סניף יינות ביתן
סניף יינות ביתן
סניף יינות ביתן
מוועד עובדי מגה נמסר: "בתום מו"מ, נחתם היום הסכם הבנות מקיף בין הנהלת קבוצת יינות ביתן לבין ועד עובדי רשת מגה וההסתדרות, המסדיר את ההסכם הקיבוצי בקבוצה, וכן מהלך התייעלות נרחב, הכולל את סגירת המרלו"ג בקיבוץ אייל. הוסכם בין מנכ"ל קבוצת יינות ביתן, מיכאל לובושיץ, לבין יו"ר ועד עובדי מגה, אייל אלי על התייעלות במטה החברה ובסניפי החברה".

נקודת המפנה של החברה?

תוכנית ההתייעלות נדרשה לקבוצת ביתן לאחר שהתקשתה למצוא משקיע שיזרים הון לחברה המצויה במחנק אשראי. החברה חתמה בדצמבר החולף על מזכר הבנות עם קרן קלירמרק, שאמורה היתה להזרים כחצי מיליארד שקלים לחברה, אולם במהלך הבדיקות להשלמת העסקה, חזרה בה הקרן וביתן לא מצא לה חלופה הולמת.
לטענת גורמים בחברה, יש הסכמה מצד הבנקים להזרים 150 מיליון שקל, כנגד יישום תהליך הבראה והתייעלות לחברה. הערכות הן כי גם ביתן נהנתה מהסתערות הצרכנים על חנויות המזון מאמצע חודש מרץ ועד סוף אפריל וכן מהעלייה במכירות המזון הנמשכת גם עתה, על רקע סגירת השמיים ופתיחה איטית וחלקית של המסעדות. יחד עם זאת, על רקע היקפי הקניות הגבוהים מהספקים במרץ ובאפריל, תידרש החברה לתשלומים גבוהים מהרגיל בשבועות הקרובים.
מיכאל לובושיץ, מנכ"ל קבוצת יינות ביתן מסר: "אני שמח שוועד עובדי החברה וההסתדרות מבינים שהדרך הטובה ביותר להביא לצמיחתה ושגשוגה של החברההוא שיתוף פעולה ודיאלוג פורה. ההסכם שנחתם היום בין ההנהלה לעובדים מבטיח את המשך המגמה של חיזוק הקבוצה והפיכתה לרשת המובילה בענף".
אייל אלי, יו"ר ועד עובדי מגה הוסיף: "חתמנו היום על הסכם המהווה פריצת דרך ועתיד מבטיח לעובדי החברה. אני בטוח שיישום ההסכם שעליו חתמנו היום יוביל את החברה להמשך מסלול של צמיחה ושגשוג, וכולנו, מנהלים ועובדים, מגויסים למטרה אחת, הצלחת החברה".