צעד משמעותי בקידום פרויקט בית ישראל קנדה - שצפוי להיבנות במקום בית יורוקום לשעבר במתחם הבורסה ברמת גן. חברת ישראל קנדה דיווחה השבוע לבורסה כי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה ברמת גן המליצה להפקיד תוכנית שמאפשרת השבחה מהותית של זכויות הבנייה בנכס לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב. התוכנית כוללת הגדלת בניין המשרדים הוותיק, שנרכש על ידי קבוצת הנדל"ן שבבעלות ברק רוזן ואסי טוכמייאר לפני כשנתיים תמורת 66 מיליון שקל, מארבע קומות ל-55 קומות.
במסגרת התוכנית הוגדלו זכויות הבנייה הקיימות (30 קומות) מ-27 אלף מ"ר ל-64 אלף מ"ר – גידול של למעלה מ-100% בזכויות הבנייה. התוכנית המוצעת שהופקדה תאפשר בניית מגדל בשימושים מעורבים של משרדים, מסחר ומוסדות ציבור וכן בין 5-7 קומות תת קרקעיות למרתפי חניה.
2 צפייה בגלריה
 הדמיית מגדל בית ישראל קנדה
 הדמיית מגדל בית ישראל קנדה
הדמיית מגדל בית ישראל קנדה
(הדמיה: Dash Architecture)
הבניין ממוקם על שטח של שני דונם ברחוב דב פרידמן על גבול גבעתיים, בסמיכות לבניין אטריום של אמות ובנגישות גבוהה לתחנת הרכבת באזור ולתוואי הקו האדום של הרכבת הקלה מצפון (דרך ז'בוטינסקי), ממערב רחוב אריאל שרון (המחבר בין הרחובות יגאל אלון ומנחם בגין) ורחוב ערבי נחל (גבעתיים), מדרום הרחובות ערבי נחל, בורוכוב וכצנלסון וממזרח צפון שכונת הראשונים ורחוב ארלוזורוב. לצדו בניין נוסף בן קומה אחת המיועד גם הוא להריסה.
ישראל קנדה מחזיקה כיום ב-100% מבית יורוקום לשעבר, תחילה רכשה 57% מכינוס הנכסים של יורוקום ובהמשך רכשה את יתרת 43% ממחזיקים פרטיים. על תכנון ועיצוב המגדל הופקדו משרדי DASH אדריכלים ומילוסלבסקי אדריכלים. על פי הדיווח לבורסה, יש צורך בהשלמת הליכי תכנון הפרויקט וקבלת ההיתרים הנדרשים, ובהם אישור ומתן תוקף לתוכנית על ידי הוועדה המחוזית.
2 צפייה בגלריה
אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי קנדה ישראל
אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי קנדה ישראל
אסף טוכמאייר וברק רוזן, בעלי ישראל קנדה
(צילום: חן גלילי)
מעיריית רמת גן נמסר: "מדובר בתוכנית בסמכות מחוזית, אשר בישיבת מליאה הוחלט להמליץ בפני הוועדה המחוזית על הפקדתה. מטרת התוכנית להעניק תוספת זכויות וקומות מתוכנית מאושרת ל-30 קומות, לבניין בן 55 קומות לתעסוקה. התוכנית מחייבת את היזם לשקע, לקרות את רחוב המעיין ולפתח בקירוי, כשטח ציבורי פתוח. כניסת כלי רכב לחניון התת קרקעי תהיה דרך רחוב המעיין. 8% מכלל השטחים העיליים במגדל ישמשו למבני ציבור".
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, הוסיף: "העיר נמצאת בתנופה. רמת גן היא הלב הפועם של גוש דן, הן באיכות החיים והן בעסקים".