מפלגת כולנו, שהוקמה על ידי משה כחלון, החזירה לכנסת 3 מיליון שקל. בניכוי מימון המפלגות השוטף בסך של חצי מיליון שקל, המגיע לה עד לבחירות, כיסתה המפלגה את כל החוב לכנסת בסך של 3.5 מיליון שקל. הכסף הוחזר מעודפי תקציב מימון המפלגות, שהועבר לכולנו על ידי הכנסת בשנה וחצי האחרונות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
החוב של כולנו לכנסת נוצר בעקבות הלוואה שלקחה אשתקד. באפריל 2019, בבחירות לכנסת ה-21, קיבלה המפלגה 4 מנדטים בלבד. בבחירות לכנסת ה-22 שנערכו בספטמבר 2019, הצטרף כחלון לליכוד, יחד עם הח"כים אלי כהן וטלי פלוסקוב מכולנו.
1 צפייה בגלריה
משה כחלון
משה כחלון
משה כחלון
(צילום: אבי מועלם)
לפי סיכום בין רה"מ בנימין נתניהו לכחלון, התמודדה ח"כ יפעת שאשא ביטון בשתי מערכות הבחירות האחרונות לכנסת כנציגת כולנו ברשימת הליכוד, על מנת שמימון המפלגות השוטף ישמש להחזר החוב של כולנו לכנסת. לצורך החזר החוב, החל מאוקטובר 2019 הכנסת ניכתה בכל חודש 83 אלף שקל ממימון המפלגות החודשי של כולנו, שעמד על 166 אלף שקל.
לפני שבועיים, הודיעה שאשא ביטון על עזיבתה את כולנו, והצטרפותה למפלגת תקווה חדשה, בראשות גדעון סער. כתוצאה מכך, כולנו לא תהיה זכאית למימון מפלגות שוטף החל מאפריל 2021, כאשר תכונן הכנסת ה-24. בעקבות כך, בשבועות האחרונים התנהל מו"מ בין הכנסת לבין מפלגת כולנו, שבו נמסר למפלגה שהחל מינואר 2021, תנכה הכנסת 166 אלף שקל בחודש, למשך 3 חודשים, סך של כחצי מיליון שקל ממימון המפלגות השוטף לו זכאית המפלגה, על מנת להקטין את היקף החוב.
בנוסף, בכנסת דרשו מכולנו לסלק את יתרת החוב, כ-3 מיליון שקל. היום העבירה הסיעה את הכסף בהעברה בנקאית, כאמור מעודפי תקציב שצברה בחשבון הבנק שלה. בשנת 2019 קיבלה כולנו כספים רבים מהכנסת - מינואר עד אפריל 2019 קיבלה המפלגה מימון מפלגות חודשי של 913 אלף שקל מאחר שהיו לה עד אז 10 מנדטים, והחל מספטמבר 2019 מימון מפלגות חודשי של 166 אלף שקל עבור שאשא ביטון.