תזכורת: חדרי כושר ממשיכים לפעול למרות הגבלות הקורונה
(צילום: בראל אפרים, משה מזרחי, עידו ארז)

רשת מועדוני הכושר הולמס פלייס סגרה את רוב מועדוני הקבוצה, למעט מספר סניפים שבהם תרוכז פעילות מנויי הקבוצה כולה לפי ההנחיות. בעקבות כך, הוקפאו המינויים של לקוחות הרשת, ומי מהם שיבקשו יוכלו לבטל את הקפאת המינוי ולהשתתף בפעילויות המותרות במועדונים הפתוחים.
>>לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
ההחלטה לסגור את המועדונים הובילה להוצאת מרבית עובדי הקבוצה לחל"ת. עוד נמסר מהולמס פלייס כי לסגירה האמורה עלולה להיות השפעה שלילית מהותית על תוצאות החברה.
1 צפייה בגלריה
אייקון פיטנס מקבוצת הולמס פלייס ממתינים להצבעה
אייקון פיטנס מקבוצת הולמס פלייס ממתינים להצבעה
מתאמנים ועובדי הולמס פלייס ממתינים להצבעת הממשלה
( צילום: ניב הראל)
בתוך כך, מעלה רשת חדרי הכושר הילוך במאבק נגד הממשלה, ודורשת צו ביניים דחוף למניעת סגירת חדרי הכושר. הקבוצה הגישה הבוקר (א') עתירה לבית המשפט העליון נגד ממשלת ישראל, היוצאת נגד ההחלטה להורות על סגירה גורפת של כל חדרי הכושר בישראל.
הולמס פלייס דורשת, על ידי עורכי הדין עידו חיטמן, אידן רגב וגיא ירום ממשרד יגאל ארנון ושות', צו ביניים שיאפשר לבעלי מכוני כושר לפתוח את שעריהם במתכונת "התו הסגול" בהקדם האפשרי ובהתאם להנחיות שעמדו בתוקף עד ליום תחילתו של הצו החדש. זאת, עד למתן החלטה בעניין הסעדים העיקריים הנדרשים במסגרת העתירה.
בעתירה נטען כי הצו שהוציאה הממשלה ביום חמישי ניתן בחוסר סמכות, שכן לא הגיוני כי תכלית חוק הקורונה המסמיך הוצאת צווי חירום היא שהרשות המבצעת תפקח על פעילותה של הרשות המבצעת, וכי משבוטל האיסור להפעלת מכוני הכושר בוועדת הקורונה, משמעות הצו שהוציאה הממשלה הוא עיקור מתוכן של חוק הקורונה שמבקש ליצור איזון ובלימה בין הרשויות המבצעת והמחוקקת.
הרשת הגישה בשבוע שעבר עתירה לבג"ץ נגד הממשלה היוצאת וההחלטה להורות על סגירת חדרי הכושר, אולם עתירה זו נמחקה בהסכמת הרשת לאחר שוועדת הקורונה ביטלה יום למחרת הגשת העתירה את המגבלות שהוטלו מכוח הצו.