תזכורת: הענפים שמחפשים עבודה דווקא עכשיו
(צילום: חגי דקל)
שירות התעסוקה יחדש ביום ראשון הבא (14.6) את קבלת הקהל בניסיון לאתר למובטלים עבודה. עם זאת קבלת הקהל תתקיים רק בתאום מראש. משמעות הדבר היא סיום הדרגתי של הפטור מהתייצבות בלשכה שניתן בתקופת הקורונה למובטלים.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
בשלושת החודשים האחרונים ניתן למקבלי דמי אבטלה פטור מהתייצבות בלשכה. המובטלים הוותיקים ימשיכו בינתיים לקבל דמי אבטלה ללא התייצבות ואינם צריכים לנקוט כל יוזמה אם לא הוזמנו ללשכה. אבל כל מובטל חדש שירשם מה-14.6 יוזמן תוך שבועיים ללשכה.
1 צפייה בגלריה
לשכת התעסוקה
לשכת התעסוקה
לשכת התעסוקה
(באדיבות שירות התעסוקה)
משירות התעסוקה נמסר שהמטרה היא "לחזור ולקיים את מבחן התעסוקה בהתאם לחוק, באמצעות סיוע והכוונה לעבודה המתאימה בתקופה מורכבת זו. בפגישה יינתן ייעוץ תעסוקתי שבו יבוצעו מיפוי והסרת חסמים לשילוב מותאם אישית במעגל העבודה, סיוע באיתור משרות מתאימות והענקת כלים תומכי השמה".
קבלת הקהל תתקיים בין השעות 08:30 ל-12:30. אורכן של הפגישות יהיה בין 15 ל-20 דקות, כאשר בתוך הלשכה ישהו עד שני דורשי עבודה למתאם בכל רגע נתון (אחד יימצא בפגישה עצמה ואחד ימתין בלשכה לתורו), כל הפגישות יתואמו טלפונית ע"י מתאמי ההשמה.
לא תתבצע קבלת קהל שלא לפי הזמנה ותיאום מראש. בקשות מיוחדות לתיאום פגישה, יוכלו להתקבל בטופס פניות הציבור, באתר השירות. בשלב זה, שירות התעסוקה לא ישתמש במכשיר ה"התייצבומט" כבעבר, אלא כל דורש עבודה שהוזמן ייכנס לפגישה אישית עם מתאם ההשמה שלו.