גם אצל הגדולים ביותר: הזכיינית הגדולה ביותר בארה"ב של סניפי פיצה האט, NPC אינטרנשיונל, הגישה בקשה להגנה מפני פשיטת רגל (צ'אפטר 11), על רקע סגירות הסניפים בשל הקורונה שהוסיפו לקשיים אליהם נקלעה עוד קודם ולתחרות בתעשיית המסעדות.
>> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו
החברה הגישה את הבקשה בבית המשפט המחוזי בדרום טקסס. NPC פתחה את סניף פיצה האט הראשון שלה ב-1962 וכיום מפעילה ברחבי הארה"ב מעל 1,225 סניפים של רשת הפיצריה ומעל ל-385 סניפים של רשת המזון המהיר וונדי'ז, כך לפי אתר החברה.
1 צפייה בגלריה
סניף פיצה האט בנתב"ג
סניף פיצה האט בנתב"ג
סניף פיצה האט בנתב"ג
(צילום: דני שדה)
בחברה אמנם ניסו להרחיב את שירותי המשלוחים ולהסתמך פחות על ישיבה במקום, אך גם התחרות הצמודה עם יריבות מול דומינו'ס פיצה ופאפא ג'ונ'ס הקשתה עליה.
החברה דיווחה על חובות של 903 מיליון דולר והגיעה להסדר פריסת חובות עם כ-90% מהנושים הראשיים ו-17% מהמשניים. התוכנית כוללת הזרמה פוטנציאלית של הון חדש ומכירה של חלק מהמסעדות.
החברה תוכל להמשיך ולהפעיל את הסניפים שבבעלותה גם במהלך תהליך פשיטת הרגל, ואין למהלך כל השפעה על חברות פיצה האט או וונדי'ז עצמן.
סקטור המסעדות נפגע בצורה קשה במיוחד מהתפשטות הקורונה והנחיות הריחוק החברתי הנלוות. איבוד ההכנסות למשך מספר חודשים הוביל למספר פשיטות רגל, ביניהם של CEC אנטרטיימנט, הבעלים של רשת המזון המהיר צ'אק אי צ'יז ורשת פיטר פייפר פיצה.