הנאמנים של קבוצת אלדד פרי, עורכי הדין אהוד גינדס וגונן קסטנבאום, צפויים לבקש שהקפאת ההליכים שניתנה לחברה תחול גם על 20 חברות בנות בקבוצה ולא רק על חברת האחזקות. מהנאמנים נמסר כי "מרבית הפרויקטים הם בשלב ראשוני של קרקע ותכנון או בשלבי ביצוע התחלתיים. לכן, בשלב הראשון נבחן את הסטטוס של כל פרויקט - בהיבט המשפטי, התכנוני, הרישויי, הקנייני והכלכלי. לאחר שתהיה לנו תמונה מלאה, נכין תוכנית מסודרת לשיקום ולהמשכיות של כל פרויקט והסדרת התחייבויותיו. מרגע שבית המשפט נתן צו פתיחת הליכים, זכויות הרוכשים ושאר הנושים נשמרות, כפי שהן, ואין חשש לפגיעה נוספת בהן".
בנוסף, מבקשים הנאמנים באמצעות ד"ר איל בן זקן לדחות בקשה שהוגשה בשבוע שעבר למנות כונס נכסים זמני לפרויקט שטרם נבנה של אחת מהחברות הבנות. הנאמנים ציינו כי "אין כל דחיפות בבקשה למינוי כונס נכסים זמני מכיוון שהנאמנים תפסו שליטה בקבוצת פרי, לרבות בחברות המשיבות ובנכסיהן, ואף עומדים להגיש בקשה להרחבת התחולה של צו פתיחת ההליכים על החברות הבנות. הנאמנים הם בעלי הסמכות והראיה הכוללת לקידום הליך של שיקום והשאת הערך לכלל הנושים, ולא רק לנושה ספציפי".
2 צפייה בגלריה
אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אלדד פרי
אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אלדד פרי
אלדד פרי, בעל השליטה בקבוצת הנדל"ן אלדד פרי
(צילום: עמית שעל)
ביום חמישי בית המשפט המחוזי מרכז הוציא צו הקפאת הליכים לקבוצת אלדד פרי ל-60 יום ומינה לה שני נאמנים. השופטת עירית וינברגר נוטוביץ הסמיכה את הנאמנים להפעיל את החברה בתקופת הקפאת ההליכים, וכן אישרה לנאמנים ליטול אשראי מאת הנושה, חברת גמי וחיים, עד לסך של שלושה מיליון שקל לתקופת הקפאת ההליכים.
2 צפייה בגלריה
הנאמנים של קבוצת אלדד פרי - מימין: עו"ד אהוד גינדס ועו"ד גונן קסטנבאום
הנאמנים של קבוצת אלדד פרי - מימין: עו"ד אהוד גינדס ועו"ד גונן קסטנבאום
הנאמנים של קבוצת אלדד פרי. מימין: עו"ד אהוד גינדס ועו"ד גונן קסטנבאום
(צילום: עמית שעל)
צו הקפאת ההליכים ניתן בהסכמת אלדד פרי המיוצג על ידי ד"ר שלמה נס ועו"ד שי גליקמן ממשרד דורון טיקוצקי קנטור גוטמן נס ועמית גרוס. חברת גמי וחיים שהגישה את הבקשה למינוי נאמן לקבוצה באמצעות עו"ד רונן נאוי ועו"ד יריב שי ישינובסקי טענה לחוב של 218 מיליון שקל של החברה כלפיה. כמו כן ציינה כי לטענתה לקבוצה חובות בסך כ-300 מיליון שקל לנושים אחרים.