תזכורת: המפקחת על הבנקים לשעבר, חדוה בר, על הקמת הבנק הדיגיטלי של שעשוע ונכט
(צילום: ירון ברנר)

הבנק הדיגיטלי עושה צעד נוסף בדרך להקמתו: הבנק, שבשליטת פרופ' אמנון שעשוע הודיע כי חתם עם חברת כרטיסי האשראי ישראכרט על שיתוף פעולה להנפקת כרטיסי אשראי ללקוחות הבנק הדיגיטלי. כרטיסי האשראי שיונפקו ללקוחות הבנק הדיגיטלי יהיו מבית MasterCard.
החבירה לישראכרט היא צעד חשוב נוסף בדרך להקמת הבנק הדיגיטלי. במקביל, הבנק משלים בימים אלה את תהליך הצטרפותו כחבר בורסה, וכן חתימה על הסכמים נוספים שיאפשרו ללקוחותיו מסחר בבורסות נוספות בעולם. לפי התוכנית, אמור הבנק הדיגיטלי להתחיל לפעול במהלך שנת 2021.
תמונת פרופ' אמנון שעשועתמונת פרופ' אמנון שעשוע
פרופ' אמנון שעשוע
(צילום: עמית שעל)
במקביל להתקדמות התוכניות, התמודד הבנק הדיגיטלי עם זעזוע במבנה השליטה: בתחילת החודש הודיע מריוס נכט, ממייסדי הבנק, כי הוא יוצא מהפרויקט, וכי שעשוע רוכש את מניותיו בבנק. בהודעה לבנק ישראל בנושא נכתב כי הדבר נעשה על רקע רצונו של נכט להתרכז בפרויקטים חדשים ומשמעותיים בתחום הבריאות והביומד.
רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרטרון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט
רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט
(צילום: סיון פרג')
גל בר-דעה, מנכ"ל הבנק הדיגיטלי, מסר כי "הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו מתקדמים על פי התוכנית, צעד אחר צעד: יש לנו את הרישיון, המימון שלנו מובטח, גייסנו את הנבחרת הניהולית, אנחנו מפתחים את הטכנולוגיה ועכשיו יש לנו גם כרטיס אשראי".
ישראכרט היא חברת כרטיסי האשראי הגדולה בישראל. החברה שהייתה בשליטת בנק הפועלים, נסחרת כיום בבורסה ללא גרעין שליטה. רון וקסלר, מנכ"ל קבוצת ישראכרט מסר: "שיתוף פעולה זה ממצב את ישראכרט כשותפה פעילה בעולם הבנקאות החדשני והעתידי".