"אין לנו אוויר כלכלי לסבול נזק של סגר נוסף בסופ"ש הקרוב", כך טוענים מרכזי קניות שפתוחים בשבת ומספר רב של רשתות, במכתב ששלחו הערב (ד') לראש הממשלה בנימין נתניהו, פרויקטור הקורונה רוני גמזו, שר האוצר ישראל כץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין ושר הביטחון בני גנץ. "משוכנעים כי תעשו את המיטב על מנת להפחית את הפגיעה הנוראית שאנו חווים מזה חודשים", כתבו.
על המכתב חתומים חי גאליס מנכ"ל ביג מרכזי קניות, הראל ויזל מבעלי פוקס, עמיחי קילשטיין מנכ"ל H&M ישראל, גבי רוטר מבעלי קבוצת קסטרו והודיס וכן הרשתות דיוטי מוטי, באג, ריבר, בלאק אנד וויט, פמינה, מיי פון, איל מקיאג', אופיס דיפו, רנואר, צומת ספרים, קבוצת גולף, ספייסז, הום סנטר, טויס אר אס, ריבר, אייס קיוב, יולו, ריפליי, ג'ק קובה, פקטורי 54, אדידס, נעלי נמרוד, פרופיל, טבע נאות, פנדורה ודליתה, וכן מרכזי צים והכשרת היישוב.
1 צפייה בגלריה
(צילום: יח"צ)
"הפגיעה בעסקים שלנו היא נוראית וישנם עסקים שכל אובדן כזה מקרב אותם עוד יותר אל פי התהום", כתבו. "לאור הכוונה לבטל את סגירת החנויות בסופ"ש בקרוב, טוב תעשו עבור העסקים, עבור האזרחים וגם עבור כלכלת המדינה, אם תקדימו ותקבלו החלטה מיידית לביטול הסגר המיותר הזה וחסר ההיגיון שמסב נזקים אדירים ומפרק אותנו כלכלית. לא היה לפני כן ועכשיו על אחת כמה וכמה – אין בזה שום היגיון.
"אנו סמוכים ובטוחים שיש בידיכם הכוח והיכולת לקבל החלטה דחופה ומידית למנוע נזק אדיר ומיותר. עוד בסופ"ש הזה, כל החתומים להלן מבקשים לפתוח את החנויות לאלתר ולחזור לשגרה, תוך הקפדה יתרה מצדנו על כללי התו הסגול ובריאות הציבור.
החתומים על המכתב הדגישו כי: "לאור הדברים שנשמעו אתמול והיום מפי הצוות המוביל את הטיפול במגפה וכוונתכם לבטל סגרים לא חיוניים או 'חסרי היגיון', כפי שהתבטא פרופ' גמזו, אנו מבקשים בכל לשון של בקשה להקדים ולבטל את הסגר האוסר פתיחת חנויות בסופ"ש.
"דחיית ההחלטה וקבלת החלטת הביטול בתחילת שבוע הבא מטעמים טכניים או מטעמי דת כאלה ואחרים כולל מגבלת ט' באב, תחזיר את תחושת חוסר האמון וחוסר ההיגיון בניהול המשבר. אנו מבינים היטב את החשיבות העליונה שבהחזרת האמון של הציבור בצוות המוביל את המאבק במגפה ודחיית ההחלטה לשבוע הבא, תביא לנזק כפול גם כלכלי וגם לאמון הציבור באמיתות ההצהרות המתוות את הדרך החדשה שאמורה להיות מבוססת על היגיון.
"המדינה הזאת חשובה לנו, אנו מצפים שגם המדינה תתייחס אלינו ולא תבעט בנו באופן חסר כל היגיון. שיהיה בהצלחה במאבק החשוב למיגור המגפה. נעמוד לצידכם ככל שיידרש, אך בבקשה פעלו בהיגיון כפי שהצהיר עליו פרופ' גמזו. תחזירו גם לנו את האמון והרווח יהיה הדדי".